Jump to content

Svjedok u prekršajnom postupku


ledena_kisa

Preporučene objave

Svjedok sam u prekršajnom postupku. Može se reći svjedok-oštećenik. Prijavio sam policiji jednu osobu protiv koje je napisan optužni prijedlog iz članka 6. zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira - 10. mj / 2017.

 

Sada je 22.4.2018. nikakvu obavijest nisam dobio sa Prekršajnog suda da se odazovem na raspravu. Ako uzmemo u obzir da se radi o Prekršajnom sudu velikog grada i da okrivljenik vjerojatno izbjegava preuzeti pozive na glavnu raspravu, je li razumno da u ovom trenutku nikakvu obavijest nisam dobio sa nadležnog suda. Naravno, jasno mi je da policija također ne prosljeđuje prijavu odmah na prekršajni sud, već nakon nekoliko dana. U jednom slučaju kojeg sam promatrao trebalo im je 20 dana da pošalju optužni prijedlog. Također, u jednom slučaju su ga poslali nakon 4 godine, tad je nastupila zastara. Također slučaj kojeg sam proučavao.

Pa sad, ako je netko imao iskustva, pošto ja nisam dobio nikakav papir na policiji, već sam samo popunio dva ( čini mi se ) papira, napisao izjavu, potpisao, mogu li provjeriti u kojoj se fazi nalazi optužni prijedlog? 

I kod koga to provjeriti? Kod policije jesu li poslali predmet na prekršajni sud ili prekršajnom sudu mogu poslati upit da me izvjeste u kojoj se fazi nalazi postupak.

Također, ako komuniciram sa sudom, hoće li biti nužno osobno pojavljivanje?

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, atomic95 je napisao:

Pa sad, ako je netko imao iskustva, pošto ja nisam dobio nikakav papir na policiji, već sam samo popunio dva ( čini mi se ) papira, napisao izjavu, potpisao, mogu li provjeriti u kojoj se fazi nalazi optužni prijedlog? 
I kod koga to provjeriti? Kod policije jesu li poslali predmet na prekršajni sud ili prekršajnom sudu mogu poslati upit da me izvjeste u kojoj se fazi nalazi postupak.

Nazoveš policiju i provjeriš je li otišlo na sud, a ako j , nazoveš sud i provjeriš je li stiglo i je li zaduženo sutkinji/sucu. Ako je, nazoveš sutkinju/suca i provjeriš u kojoj je fazi.

 

Prije 20 minuta, atomic95 je napisao:

Također, ako komuniciram sa sudom, hoće li biti nužno osobno pojavljivanje?

Ako okrivljenik ne prizna prekršaj i treba tvoja izjava, zvat će te.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , atomic95 je napisao:

Hvala, znam da hoće, mislio sam oko provjere u kojoj je fazi postupak, hoce li biti nuzno osobno pojavljivanje. S obzirom da se preko telefona ne moze izvrsiti identifikacija. Hvala drot

Zbog provjere neće biti potrebno osobno pojavljivanje, barem je takva praksa na većini sudova, jer sudske su rasprave javne i podaci iz njih mogu biti dostupne javnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija