Jump to content

Ovrha zbog alimentacije


Mimika25

Preporučene objave

 

Poštovani, molim Vas informaciju u vezi naplate alimentacije ovrhom.

Situacija je slijedeća: suprug je počeo raditi u firmi gdje mu je plaća netto 6.500,00 kn. Pročitala sam na internetu da je bilo 3.667,00 kn, ali da su povećali na 4.000,00 kn zaštićeni dio, ali sam isto tako naišla i na ovu informaciju : "Ako se ovrha provodi radi prisilne naplate za uzdržavanje djeteta na plaći ovršenika koja je jednaka ili veća od prosječne neto plaće isplaćene u RH, izuzeta svota od ovrhe je 1/4 prosječne plaće, dakle, može mu se ovršiti 3/4 prosječne neto plaće, a ako mu je plaća manja od prosječne neto plaće (minimalac isl.), tada mu se može ustezati do 3/4 njegove plaće (njegovog primanja), dok je od ovrhe izuzeta 1/4...". Bila sam na FINI da mi daju informaciju koliko točno njemu ostane na zaštićenom računu kad mu se uzme zakonski određen dio, tj. pitala sam :" Koliki je najviši zaštićeni iznos plaće na zaštićenom računu koji mu po zakonu mora ostati za život?"Gospođa mi je rekla da ona to ne zna, ali će pitati šeficu,. Vratila se nakon tri minute i rekla da niti šefica ne zna jer su oni zaduženi samo za ovaj dio da ovrše račun, a koji je to iznos, da li je 1/3 ili 1/4 to ne znaju. Pa evo molim vas ako netko ima sigurnu informaciju o tome koliko od netto plaće od 6.500,00 kn plaće ostane na zaštićenom računu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija