Jump to content

Uvid roditelja u spis CSS‐a


nlovric

Preporučene objave

, nlovric je napisao:

Je li roditelj kojega je zajedno s drugime roditeljem i njihovom maloljetnom djecom tada pratio Centar za socijalnu skrb (CSS) Republike Hrvatske (RH), 6. ožujka, 2015. SEV imao pravo na uvid u spis toga predmeta toga središta [centra] i po kojim odredbama kojih pravnih instrumenata?

Napismeno tražite uvid u sve zapisnike CZSS u svezi nadzora, zakonom Vam moraju dati uvid u te zapisnike, čak imate pravo i na presliku istih...
Sve ćete saznati uvidom u zapisnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Napismeno tražite uvid u sve zapisnike CZSS u svezi nadzora, zakonom Vam moraju dati uvid u te zapisnike, čak imate pravo i na presliku istih...
Sve ćete saznati uvidom u zapisnike.

Možete li napisati na koji članak Zakona se može pozvati? Meni je više puta bilo rečeno da nemam pravo vidjeti spis jer nisam stranka u postupku nego moje maloljetno dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , tiha78 je napisao:

Možete li napisati na koji članak Zakona se može pozvati? Meni je više puta bilo rečeno da nemam pravo vidjeti spis jer nisam stranka u postupku nego moje maloljetno dijete.

čl. 92 st. 3 Obiteljskog zakona, iz kojeg proizlazi da je roditelj zakonski zastupnik djeteta.

prije 1 sat, Lepi Ivan je napisao:

čl.4 Zakona o pravu na pristup informacijama . Informacije o prijavi ne pripadaju niti
jednoj kategoriji izuzetaka istog zakona (čl.15) te je prema čl.26 Zakona o pravu na pristup
informacija neodgovaranje na zahtjev je kažnjivo.

Po ovoj osnovi sam čula da neki centri odbijaju uvid, jer se ne radi o informacijama kod kojih je prisutan javni interes.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

čl. 92 st. 3 Obiteljskog zakona, iz kojeg proizlazi da je roditelj zakonski zastupnik djeteta.

Po ovoj osnovi sam čula da neki centri odbijaju uvid, jer se ne radi o informacijama kod kojih je prisutan javni interes.

Upravo tako, hvala ruby na nadopuni...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija