Jump to content

Poziv za odjavu vozila nakon 10 godina


anonimno

Preporučene objave

Nalazim se u jednom mjestu pored Kutine .

Imam jedan problem zbog automobila koji najvjerojatnije više niti ne postoji.

u veljači 1996 g. sletio sam zbog poledice u kanal sa svojom 12 godina starom truleži od "YUGA 45".

Pozvao sam kuma i on ga je izvukao sa traktorom ali je je prilikom izvlačenja , a zbog dotrajalosti , došlo do

oštećenja njegovog zadnjeg kraja i on više nije biouvoznom stanju.

Znao sam da za to smeće od automobila ne mogu dobiti gotovo nikakve novce i jedini cilj mi je bio da ga se

nekako riješim kako mi ne bi stajao u dvorištu. To sam spomenuo jednom kolegi na poslu koji se privatno bavio

kupovanjem trulih i oštećenih automobila , popravljanem , i preprodavanjem istih .Već idući dan je

 

nenajavljen je došao kod mene , pogledao auto i ponudio 300 DM. Spomenuo sam mu kako bi trebali otići napraviti

 

kupoprodajni ugovor , a on mi nešto počeo o tome kako trenutno nema vremena pa ćemo to obaviti nakon nekoliko

 

dana . Uspio sam ga nagovoriti da napišemo nekakav ugovor na običnom papiru i ovjerimo potpisima iako nisam bio

 

siguran da bi to išta vrijedilo .Kaže da papiri od auta idu njemu . Pitam ga moram li mu dati i policu od

 

osiguranja ( 25 %) . On kaže da i ja mu dam . Pošto mi je bio kolega na poslu vjerovao sam da mi neće praviti

 

problema .Na žalost , prevario sam se .

Da skratim :

 

- Tri mjeseca sam ga nagovarao da odemo napraviti valjani ugovor.

 

- Napokon mi kaže kako auto već neko vrijeme nije kod njega nego ga je prodao nekom tipu u blizini .

 

- Desetak dane čekam da mi da adresu ili broj telefona od tog čovjeka.

 

- Dobijem broj telefona i zovem . Na moje iznenađenje umjesto poruke "birali ste nepostojeći broj " ili sl.

 

javi se tip i odgovori da auto više nije kod njega nego ga je prodao nekom tipu u Karlovcu ali je izgubio sve

podatke o njemu.

 

- Moj kolega na poslu kojem sam prodao auto ponaša se kao da je sve u savršenom redu . Kažem mu kako bi trebali otići na policiju pitati na koji način će se to sve srediti . I opet na moje iznenađenje kolega se složi sa tom idejom .

 

- mjesec dan kasnije odemo mi na policiju . Na šalteru opišem na brzinu o čemu se radi i kažu neka pričekamo

napolju. Prođe sat vremena i izađe neki mrga oficir policajac . Pita šta je , šta trebamo . Ne gledajući ga u

oči od nelagode , opišem problem i on nas u pravom smislu riječi obojicu nogira . Trčali smo što dalje od

policijske stanice i stali smo tek kod najbližeg šanka . Tamo smo se tješili neko vrijeme iako nisam siguran za

kolegu . Tješio sam se i mišlju kako je auto možda već u dijelovima pa mi barem neće dolaziti kazne . I opet sam se prevario .

 

- 29.7.96. dobijem čestitku iz Karlovca sa uplatnicom na nekih 100 ili 200 kn jer sam parkirao na nedozvoljenom

mjestu , a taj prekršaj se dogodio 21.5.96. . Dali su mi 8 dana vremena za žaljenje pa ja hitro napišem na papir šta je i kako je . Tu žalbu , uplatnicu i kopiju tzv ugovora , koji smo napisali u mojoj kući kolega i ja , pošaljem u Karlovac. Iskreno , mislio sam da će mi poslati još jednu kaznu zato što nisam platio prvu .

 

- Nakon nekog vremena stigne mi odgovor iz Karlovca i to bez uplatnice . Njihov odgovor je bio da ubuduće kazne neće slati meni nego mome kolegi . Prva pomisao mi je bila kako mi to zvuči prejednostavno da bi moglo biti i konačno rješenje cijelog slučaja. Na žalost taj njihov odgovor sam izgubio.

 

- Deset godina kasnije , točnije 31.10.2006. dobijem čestitku iz MUP-a u Kutini sa otprilike ovim sadržajem :

 

Predmet: poziv za odjavu vozila

 

Sukladno članku bla bla bla bili ste dužni u roku 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole , kao

vlasnik vozila marke "te i te" reg. oznake "te i te" odjaviti vozilo , vratiti prometnu dozvolu i registarske

pločice.

 

Budući do danas niste izvršili odjavu vozila , pozivamo Vas da to učinite u roku 5 dana od primitka ovog poziva.

Ako u naznačenom roku ne postupite na navedeni način, kaznit ćete se novčanom kaznom za prekršaj propisan stavkom 5.6.7. navedenog članka Zakona.

 

Napominjem da se sigurno radi o "yugu" iz 96. g. jer su brojevi od tablica njegovi.

 

Mene zanima sljedeće : Ima li šanse da se izvućem ili ču morati platiti kaznu ( koliko sam shvatio od 500 - 5000 kn) ?

Molim komentare , sugestije , primjedbe . Hvala , hvala :-)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija