Jump to content

Pad s 0.1 konoplje


Guy25

Preporučene objave

Pozdrav, naime radi se o jednom zanimljivom slucaju barem za mene, vracam se doma iz nocnog izlaska petak 20 minuta do ponoci hodam ulicom taman krecem preci cestu pored mene se zaustavlja auto i covjek krece na mene bez ikakvog upozorenja ja nastavljam hodat preko cesta te me osoba prima za lijevu podlakticu te vodi do zida na suprotnoj starni ceste tamo mi doticni gopsodin vadi znacku i govori kako je iz krim policije i da me zeli pretresti kako sam kod sebe imao 0.01 marihuane maleni komadic predajem mu to bez pretresa te me nije pretresao strpa me u auto sa svojim kolegom iza nas je parkinar auto sa 3 moja poznanika koje sam tek kasnije skuzio kako su to oni zaustaviki se da vide sto se dogada inspektor sjeda u autu kolega njegov ga pali on govori ne cekaj stani izlazi van te vadi njih iz auta kod auta na podu nalazi crni paketic s koji je prisio drugom covjeku a ovaj tvrdi da nije njegovo vode mene u postaju vode njega, cijelo vrijeme govorim da zwlim da se vaze ispred mene jer znam da ima jako malo, dolazimo u postaju gospoda me stave u jedan ured ne zele izvagati ispred mene inspektor dolazi te mi govori kako ima 0.25 ja govorim dq nema te nakon sto sam rekao 4 puta da zelim vidjet mi je dopustio da vidim odlazim u drugu sobu na vagi se nalazi moj komadic u kojem ima 0.01 a oni su nagadam iz ladice stavili jos da pise 0.1 porwd stoji drugi policajac i ja ga pogledam on meni odg sta gledas koji k**** i nakon toga mi inspektor zeli prisit nesto sto je nqsqo nq podu 5 metafa kd mene dok me drzo za ruku ali nije uspio  nego je to prisio drugom poznaniku iz auta, upisano mi je 0.1 u sustav da sqm naden s tim i da sam bio bahat moram na sud i sad mene zanima sto dalje posto ne poznajem zakon gospoda mi je namjestila jako malo znam da sam kriv nemam razloga lagati ali ako.ispricam ovo nq sudu hoce li to netko uzeti u obzir i mogu li dobiti kakvu kaznu.(kaznjen sam 2 tjedna poslje toga za puknutu osobnu 10 metara od mjesta stanovanja policija je zaustavljala aute ja hodao doma dobio vidjeli me pitali osobnu i kaznu napisalk)

Lp hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

0.01, 0.1 ili 5 grama, isto je. Prekršaj je posjed nedozvoljene tvari. Količina je nebitna dok po procjeni policije ne udovolji kriterijima za podizanje kaznene prijave. Stoga, tekst je malo nejasan, ne znam što želite točno saznati, ali svakako je količina nebitna, jer je kažnjiv posjed, a ne masa nedozvoljene tvari.

Sto se kazne tice: vidim sad naknadno da ste napisali. Ako vam je prvi put, kazna ce sigurno biti ispod minimuma. Savjetujem pojavljivanje pred sucem, kajanje i priznanje, navedite olakotne okolnosti i recite da vise necete ciniti takve prekrsaje. Doci ce vam poziv na sud na kucnu adresu. U ovom slucaju, prekrsaj radi osobne je nebitan.

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na odgovoru,

Nije mi jasno jedino njihovo postupanje i ako navedem to na sudu hoce li to ispasti lose za mene jer govorim kako sluzbena osoba ne radi posao kako treba ispred suda, koji je minimum kazne ko vam nije problem napisati? I vodili mi se to kao preksrajni ili kazneni postupak posto imam potvrdu o pekrasju ne kazni i trebali mi odvjetnik mozda

Hvala jos jednom lp

uređeno: od Guy25
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili ćeš dobiti prekršajni nalog na koji ćeš se moći žaliti ili ćeš dobiti poziv za sud, pa ćeš na ročištu moći reći što želiš.

Ako se želiš žaliti na njihovo ponašanje, možeš mailom na neku adresu na stranicama policijske uprave ili MUP-a. Unutarnja će provjeriti, pa ćeš dobiti odgovor u roku od 30 dana.

Što se tiče odvjetnika, to je tvoja odluka. Po iskustvima korisnika s foruma, za posjedovanje manjih količina sud smanjuje kaznu na 500 do 2000 kuna (propisana je 5000).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, drot13 je napisao:

Ili ćeš dobiti prekršajni nalog na koji ćeš se moći žaliti ili ćeš dobiti poziv za sud, pa ćeš na ročištu moći reći što želiš.

Ako se želiš žaliti na njihovo ponašanje, možeš mailom na neku adresu na stranicama policijske uprave ili MUP-a. Unutarnja će provjeriti, pa ćeš dobiti odgovor u roku od 30 dana.

Što se tiče odvjetnika, to je tvoja odluka. Po iskustvima korisnika s foruma, za posjedovanje manjih količina sud smanjuje kaznu na 500 do 2000 kuna (propisana je 5000).

Hvala na odgovoru ma nista od zalbe na njihov rad znam i sam da to nebi proslo.

 

Mozete li mi mozda reci sto s tim preksajnim nalogom ako ga dobijem koja je razlika od suda za sud sada znam ali nije mi jasno ovo sada

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija