Jump to content

stan na kredit,razvod,alimentacija..


ciccio123

Preporučene objave

Molim Vas informaciju. Bio sam u braku 12 god. tokom braka kupio sam stan na kredit i hipoteku na teren mog žiranta od kojeg sam i kupio taj stan. Razveo sam se i naravno plaćam alimentaciju, stan glasi na tu firmu od kojeg sam kupio dok ne isplatim taj njihov dio i onda se tek mogu uknjižiti kao vlasnik 1/1, e sad bivša žena i moja kćer žive u tom stanu i tu i tamo drže podstanare bez mog znanja i odobrenja. Ja živim u drugom gradu i imam drugi život. Još se nismo podijelili bivša i ja. Ona sad plaća kredit za stan i zanima me mogućnosti koje imam oko podjele. Prodati stan,izravnati račune sa bankom? Ili pustiti da bivša preuzme na sebe stan otplati ga do kraja i isplati mi pola rata koje smo plaćali tijekom braka? dali ja mogu odreći se tog novca u korist alimentacije? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ciccio123 je napisao:

Molim Vas informaciju. Bio sam u braku 12 god. tokom braka kupio sam stan na kredit i hipoteku na teren mog žiranta od kojeg sam i kupio taj stan. Razveo sam se i naravno plaćam alimentaciju, stan glasi na tu firmu od kojeg sam kupio dok ne isplatim taj njihov dio i onda se tek mogu uknjižiti kao vlasnik 1/1, e sad bivša žena i moja kćer žive u tom stanu i tu i tamo drže podstanare bez mog znanja i odobrenja. Ja živim u drugom gradu i imam drugi život. Još se nismo podijelili bivša i ja. Ona sad plaća kredit za stan i zanima me mogućnosti koje imam oko podjele. Prodati stan,izravnati račune sa bankom? Ili pustiti da bivša preuzme na sebe stan otplati ga do kraja i isplati mi pola rata koje smo plaćali tijekom braka? dali ja mogu odreći se tog novca u korist alimentacije? 

 

možeš bivšoj prepustiti stan i otplatu ostatka cijene(nastavi plaćati rate za otkup stana).

možeš nastavit plaćat kredit. možeš od bivše tražiti pola rate i stan nakon otplate upisati kao suvlasništvo.sve ovisi kako se dogovorite.

na koga glasi kredit?

ako se prestane plaćati rate za kredit (ili se neuredno plaćaju) prodavatelj može otkazati ugovor a uplaćeno zadržati kao naknadu štete. stan je na njenu pa ne treba puno dokazivati (firma je vlasnik stana je do isplate kredita. isplatu može izvršiti i jamac i tražit  upis stana na svoje ime.  )

alimentaciju nemožeš prebijati otplaćenim ratama za kredit.

alimentacija je  pravo djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija