Jump to content

Revizija vrhovnog suda?


Nida

Preporučene objave

E ovak,

Decko i njegov prijatelj su bili ispred policijske postaje. 

Dosao je neki policajac i od decka prijatelj se posvadao s njim i izvrijedali su se. 

Moj decko mu nije nista rekao.

Ali pazi cuda, dosao poziv za sud zbog remecrnja javnog reda (clanak 17) i mira obojici. 

Na sudenju su su svjedoci svjedocili da je taj prijatelj vrijedao policajca, a nitko nije rekao ni rijec o mom decku. 

Sudac izrekao presudu, obojici 700 kuna. 

Mi smo iskopali presudu vrhovnog i Visokog prekrsajnog suda po kojoj te ne mogu osudit za clanak 17 ako nema rijeci da se mogu provjeriti jesu li te rijeci bile omalovazujuce? 

I poslali viskokom prekrsajnom.

Za tri godine, dosala je presuda VPSa da je i moj decko kriv jer nema veze sto nisu rekli rijeci, nego je bitna namjera s kojom su oni taj dan dosli pred pp.

Nitko ranije o nikakvoj namjeri nista nije rekao. 

Sada me zanima ima li smisla traziti reviziju Vrhovnog suda? Smije li se to s odvjetnikom? I koliko bi kostalo ako izgubimo opet jer je najbitnija namjera koju je utvrdivao samo VPS, a koju nitko ranije nije ni spomenuo.

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Nida je napisao:

 

Sada me zanima ima li smisla traziti reviziju Vrhovnog suda? Smije li se to s odvjetnikom? I koliko bi kostalo ako izgubimo opet jer je najbitnija namjera koju je utvrdivao samo VPS, a koju nitko ranije nije ni spomenuo.

Za vrhovni je objašnjeno a postoji i čl.191 https://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija