Jump to content

Elektroprivreda - polaganje kabela u zemlju


Toni666

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Nadam se dobrom savjetu kako bih znao koja su mi prava prije nego se obratim Elektroprivredi.  
Naime imam dvije katastarske parele, jedna uz drugu. U biti obe parcele spojene su u jednu vecu cjelinu od nekih 1000 kvadrata.
Skoro tocno pa granicom te dvije parele prolazi nadzemni strujni kabel koji strujom opskrbljuje jos 2 kucanstva.

Cisto iz estetskih razloga zelio bih da Elektroprivreda polozi taj kabel u zemlju.
Polovicom terena kojim kabel prolazi prilikom radova sam im vec u zemlji postavio crijevo kojim mogu provuci kabel.
    
Dobra stvar je da na jednom i drugom kraju parcele se nalazi betonski stub pa to uopce nije problematicno za izvesti.

Kakva prava imam? Dali je Elektroprivreda duzna spustiti kabel u zemlju ako ih to zatrazim?  

slika konkretno.jpg

uređeno: od Toni666
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Toni666 je napisao:

Dali je Elektroprivreda duzna spustiti kabel u zemlju ako ih to zatrazim?

Iz čisto estetskih razloga, nije.

 

prije 2 sati , Toni666 je napisao:

Kakva prava imam?

Zatražiti spuštanje kabela u zemlju, na što ćete vjerojatno dobiti odgovor da će rado to učiniti ako bi ste sami financirati troškove izrade projektne dokumentacije te radove izmještanja kabela. 

Koliko se god vam to čini jednostavno, provući kabel kroz neku postavljenu cijev i (karikiram) na stupovima je zaradlovati i obljepiti izolir trakom, to baš i nije tako. Već spomenuh da je za to potrebna određena dokumentacija te jasno određeni strukovni parmetri koji kabel se može ukopati, na koju dubinu, na koju posteljicu, na koji držač kabela, koliko upozoravajučih traka, koja dodatna mehaničko-upozoravajuća zaštita te koji završni sloj.

A njima da to naprave o svom trošku nije interesantno niti isplativo.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija