Jump to content
  1. Cipi cips

Cipi cips

• Similar Content

• objavio ns1312
      Pozdrav,

Priča ide ovako; s bivšom suprugom bio sam u vezi 4 godine nakon čega smo se vjenčali i bili u braku godinu i pol dana, međutim nakon godinu dana braka, bračna zajednica je prestala jer je bivša supruga otišla od kuće u kojoj smo živjeli. Pokrenula je razvod braka te smo se razveli u siječnju 2018. godine. Nije bilo riječi o podjeli bračne stečevine, nije bilo dogovora jer se dotična nije htjela javljati i uopće komunicirati o tome. Javljala se samo kako bi me obavijestila o svojoj trudnoći za koju se kasnije, uz liječnike, utvrdilo da je izmišljena, te je otprilike mjesec dana prije samog razvoda počela uznemiravati moju novu djevojku pozivima sa skrivenog broja i porukama prijetećih sadržaja. Priča se dalje nastavlja s dolascima na moje radno mjesto i pričama kako će mi ''srediti otkaz'' i to otprilike pola godine nakon samog razvoda braka.
      U braku smo uzeli kredit (na moje ime) od 75000kn s otplatom na 15 godina (ukupnan iznos je oko 150000kn) kako bismo pokrili prethodno dignuti kredit (za kupnju zajedničkog automobila) i namirili troškove svadbe.
      Dobronamjerno, znajući da nema posao te niti jednog dana radnog staža, nisam htio ništa pokretati glede diobe bračne stečevine, međutim njene gore navedene radnje se nastavljaju i jednostavno više nemam empatije za nju.
      Zanima me slijedeće:
      1. Može li se pokrenuti ikakav postupak glede diobe bračne stečevine 10 mjeseci nakon samog razvoda braka?
      2. Koji je postupak kod diobe kredita?
      3. Kome se najbolje obratiti?
    • objavio Vlatka295
      Pozdrav! Trazila sam svuda ali nisa uspjela naci konkretan odgovor na svoja pitanja. Dakle muz i ja smo u braku 3 mjeseca,i nikad nije bilo bajno i krasno,on je stalno pio,dopisivao se s drugim zenama iako sam molila da to ne radi itd. Prije 10 dana ja sam se tesko i fizicki i psihicki razboljela i od onda on zahtjeva razvod braka,odnosno to nije njegova zelja nego je oduvijek bio "mamin sin" i radi sto mu mama kaze. Tako da njegova mama odnosno moja svekrva njega tjera da pokrene tuzbu protiv mene. E sad konkretno pitanje je dal mene itko moze natjerat da ja potpisem razvod ako to ne zelim i ne mogu zbog svog stanja? I koja je tocno procedura? Nemamo ni zajednicke djece ni imovine.
    • objavio n.stevanovic
       Postovanje,
      moj slucaj je malo kompliciraniji,trenutno se nalazim u Bosni I planiram stupiti u brak , sto zbog braka sto zbog poroda koji ce se odvijati ovdje. Moje pitanje je,posto sam iz Zagreba a planiramo u brak stupiti u maticnom uredu u Zupanji,dali je u Zupanji moguce da izvadim I HR putovnicu ili moram u Ambasadu? Ona mi je potrebna radi prijave boravka I ostalih procedura u BiH,a nekako mi je I radi trudnoce lakse sto krace da putujem.
      Nadam se da sam se pravilno izjasnila,ako sam pogrijesila topic ispricavam se
    • objavio Paula29
      Poštovani,
      molim Vas informaciju dali postoji mogučnost kupovine stana ali da je 100% u mojem vlasništvu. U braku sam i suprug pristaje na bilo kakvo ptpisivanje izjave ili bilo čega drugoga.
    • objavio Tiberius
      Pozdrav svima, 
      Zanima me ima li tko iskustva sa sklapanjem braka između državljana Ukrajine i državljana Hrvatske. Po mogućnosti da je blak sklopljen u Ukrajini, te se par potom doselio u Hrvatsku.
      Prvo pitanje koje se nameće je, mora li ona ishodovati vizu za boravak u RH, budući da je državljanka Ukrajine (s biometrijskom putovnicom, to je isto bitno napomenuti)
      Drugo pitanje je, koji bi nam dokumenti trebali za opciju da brak sklopimo u Ukrajini (koliko sam shvatio, putovnica letter of no impendiment [gdje se to uopće dobiva] te međunarodni rodni list, sve skupa apostilirano, prevedeno i notarizirano), a koji da se brak sklopi u RH, a da brak bude legalan i obje zemlje?
      Treće, ono što me najviše muči kod cijele priče oko sklapanja braka u Ukrajini jest proces legalizacije braka od 30 dana. Zna li tko što o tome?
      4. Što se tiče njenog prava na rad nakon braka, ona ima tehnicij završen, smjer farmaceutskog tehničara (škola završena 2009.) Kako priznati njenu diplomu u RH? 
      5. Ako smo u braku prilikom njenog ulaska u RH, mora li se pisati ono pismo pozivnice, gdje piše da ću ja skrbiti o njoj i snositi njene troškove života?
      I 6.ako itko može, da mi napravi neku checklistu sa time što i kako moram obaviti, budući da su mi u MVEPu i ukrajinskoj ambasadi dali šture odgovore.

Hvala svima
  • Online korisnici