Jump to content

Komplicirana priča - stjecanje državljanstva brakom i bolest.


SuperSonic

Preporučene objave

Ovako. Ovo je malo komplicirana priča, i zanima me savjet "pravnika". Nemam ideje gdje ovo pitati, pa ću pitati ovdje.

Kontekst situacije, imam opravdanu sumnju da imam Aspergerov sindrom, čisto da lakše razumijete priču. Nemam dijagnozu, ali tražio sam testiranje. Dalje kontekst; 85% ljudi sa Aspergerom nikada neće imati normalan život.

Sou ... zašto uopće tu? Pa ... vjerovali ili ne, imao sam plan normalno živjeti, i upoznao sam nekoga, i smislio sam kako ćemo se izvući i normalno živjeti.

Ali desio se problem .. ona također ima opravdanu sumnju da ide na Asperger test, a pošto ide na vozački, ja sam predložio da bi bilo pametno to odgoditi dok ne rješimo stvari. Tj da odgodimo dok nismo sigurni u nešto.

Pošto je ona državljanka jedne susjedne zemlje, ako ode na vozački, i uspostavi da i ona ima Asperger. Koliko ćemo nas dvoje moći živjeti u Hrvatskoj kod mene?

Opet ... prije vozačke mora proći dosta pregleda, i nekako sam 95% stava da bi se to otkrilo i da bi to dobila u karton.

Dal' bi dijagnoza Aspergera promjenila situaciju mogućnosti toga? Jer sam dobio informaciju, neslužbenu, da ako strankinja želi imati privremeni smještaj/prebivalište/boravište, da mora biti kompletno i psihički i fizički zdrava.

Pa ... kolika je šansa za to da ćemo nas dvoje ikada biti skupa s obzirom na komplikacije oko birokracije?

S obzirom na okolnosti ... mislite da je to pametno?

Hvala.

PS. isprike ako je tema nije baš puna previše detalja. Ali ovo su ugrubo crte.

Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija