Jump to content

Pokretanje tužbe za stan


Ivan12345678910

Preporučene objave

Poštovani,molim vas za pomoć.

Naime,ja i supruga smo bili u braku 3 godine,nemamo djecu i nakon 6 mjeseci braka,ja sam kupio stan na kredit,na 30 godina koji glasi na mene,a žena mi je solidarni dužnik.Pošto se nikako nemožemo dogovoriti,zanima me kolika je cijena podizanja tužbe za navedenu nekretninu,cijena stana je 40 000 €.

Odvjetnica mi je rekla da bivša žena ima pravo na pola rate kredita za stan u tih 3 godine i pokretnine koje se dogovorimo.

lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Matrix je napisao:

Obrazložite zbog čega nisam,a ja ću vama zbog čega jesam.

Zato jer je stan pod hipotekom sve dok se ne otplati do kraja,svih 30 godina,meni banka svaki mjesec uzima ratu kredita i upisan sam u gruntovnicu kao formalni vlasnik.

Nakon rastave,to više nije bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Ivan12345678910 je napisao:

jer je stan pod hipotekom

Hipoteka predstavlja osiguranje kredita,i kao takva igra ulogu isključivo banci a nikako da se tiče uređenja imovinsko-pravnih odnosa bračnih drugova,neovisno da li su više u braku.

 

Prije 10 minuta, Ivan12345678910 je napisao:

meni banka svaki mjesec uzima ratu kredita

Naravno da će uzimat,no vaše je pravo da pred sudom utvrđujete obvezu bivšeg bračnog druga.

„Novčana sredstva koje jedan bračni drug dobije kao kredit i otplaćuje ga, ne predstavlja njegovu vlastitu imovinu, a nakon razvoda braka dug tog bračnog druga s osnova kredita koji je utrošen zapovećanje zajedničke imovine ili za druge zajedničke potrebe predstavlja dug koji tereti oba bivša bračna druga.“

Odluka Županijskog suda u Varaždinu,br. Gž.3608/13-3, od 17. srpnja 2013.

Prije 13 minuta, Ivan12345678910 je napisao:

upisan sam u gruntovnicu kao formalni vlasnik.

“Ukoliko  se  radi o  imovini  koju  su  stranke  kao  bračni  drugovi  stekli  za  vrijeme  trajanja bračne  zajednice,  tada  činjenica  da  se  na  imovinu  uknjižio  tuženik  kao  vlasnik  u 1/1  dijela,  ne  dovodi  u  pitanje  pravno  svojstvo  ove  imovine  niti  dovodi  u  pitanje suvlasnički  udjel  tužiteljice  na  toj  imovini,  ako  stranke  nisu  drugačije ugovorile.“

 Odluka  Vrhovnog  suda  RH,  br.  Rev  577/08-2,  od  1.  travnja 2009.;  „

Prije 16 minuta, Ivan12345678910 je napisao:

Nakon rastave,to više nije bračna stečevina

Mislim da je ovo nepotrebno polemisati,obzirom da činjenica prestanka braka ne utječe na prava stečena u braku po samom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija