Jump to content

Nužno stanovanje


kassanakolar

Preporučene objave

Da skratim .Ja i muž smo nasljedili kuću ugovorm o doživotnom uzdržavanju prije osam godina i darovali djeci odma  zbog duga prema državi ali nismo znali da treba porez platiti tako da je taj dug za porez na kuću  sad zabilježen u gruntovnici.Ja i muž smo se rastali i djeca su pripala meni a pošto je kuća na njima i mi živimo u njoj dali on ima pravo na nužni smještaj ako da dali ja onda imam pravo njega tražiti za režije u kući.Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , kassanakolar je napisao:

Da skratim .Ja i muž smo nasljedili kuću ugovorm o doživotnom uzdržavanju prije osam godina i darovali djeci odma  zbog duga prema državi ali nismo znali da treba porez platiti tako da je taj dug za porez na kuću  sad zabilježen u gruntovnici.Ja i muž smo se rastali i djeca su pripala meni a pošto je kuća na njima i mi živimo u njoj dali on ima pravo na nužni smještaj ako da dali ja onda imam pravo njega tražiti za režije u kući.Hvala na odgovoru!

kuću niste nasljedili nego dobili u zamjenu za uzdržavanje.

ako ste kuću darovali djeci nema poreza na promet nekretninama. ali trebali ste poreznoj prijaviti darovanje djeci.

možda ste dobili kaznu zbog toga što poreznu niste obavjestili (u zakonskom roku) o darovnom ugovoru 

ili je porez razrezan po ugovoru o uzdržavanju  nakon smrti uzdržavane osobe.

djeca  su vlasnici i mogu ga postiti da živi u kući. mogu tzražit plaćanje režija.

pravo na nužni smještaj nema (takvo pravo ne postoji). pravo na uživanje u nekretnini postoji samo ako je upisano u gruntovnim knjigama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija