Jump to content

Problem sa prijetnjama


Đez989

Preporučene objave

Poštovani..prije nego li postavim pitanje htio bi objasniti svoju situaciju u kojoj sam trenutno..ovako to ide..bio sam podstanar sa obitelji kod jednog covjeka u stanu u zgradi..od samog pocetka je bio protiv prijave i na mup i preko ugovora na poreznu..od samog pocetka nije mu pasao nacin i vrijeme placanja..ja sam njega bio zamolio da cu mu placat tamo oko 15 u mjesecu jer mi je i placa tada sjedala..njemu to nije pasalo on je htio to sve oko 1 u mjesecu..i od tada je ave pocelo sa maltretiranjem preko poruka i poziva sto je jos donekle bilo izdrzljivo..nego dosao sam u situaciju gdje sam zbog place kasnio sa placanjem rezija i stanarine..pa si je on valjda dao za pravo da nam ulazi u stan dok nas nema i da mi maltretira obitelj dok ja nisam doma bio..tad sam odlucio da se maknemo sa stana sto smo ucinili..sad u zadnjih mjesec dana otkako nismo tamo dobivao sam prijetece poruke npr. poslat cu ti svoje prijatelje placenike da te nadju..pa onda kad te nadjem polomit cu te ili unistil bum te itd..ispricavam se na podosta dugom tekstu..sad da postavim pitanje..sto bi ja u tom slucaju trebao napraviti..znaci nisam bio prijavljen a stanovao sam kod njega jer nismo mogli nac drugi stan do proljeca zbog zime i ostao sam mu duzan a po pravilu ne postoji nikakav dokaz da sam uopce stanovao kod njega i prijeti mi se svime i svacime..sad me samo zanima sto trebam napravit i kako se postaviti..hvala vam svima na pomoci unaprijed..svaki savjet mi dobro dodje..hvala jos jednom..

uređeno: od Đez989
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Đez989 je napisao:

Poštovani..prije nego li postavim pitanje htio bi objasniti svoju situaciju u kojoj sam trenutno..ovako to ide..bio sam podstanar sa obitelji kod jednog covjeka u stanu u zgradi..od samog pocetka je bio protiv prijave i na mup i preko ugovora na poreznu..od samog pocetka nije mu pasao nacin i vrijeme placanja..ja sam njega bio zamolio da cu mu placat tamo oko 15 u mjesecu jer mi je i placa tada sjedala..njemu to nije pasalo on je htio to sve oko 1 u mjesecu..i od tada je ave pocelo sa maltretiranjem preko poruka i poziva sto je jos donekle bilo izdrzljivo..nego dosao sam u situaciju gdje sam zbog place kasnio sa placanjem rezija i stanarine..pa si je on valjda dao za pravo da nam ulazi u stan dok nas nema i da mi maltretira obitelj dok ja nisam doma bio..tad sam odlucio da se maknemo sa stana sto smo ucinili..sad u zadnjih mjesec dana otkako nismo tamo dobivao sam prijetece poruke npr. poslat cu ti svoje prijatelje placenike da te nadju..pa onda kad te nadjem polomit cu te ili unistil bum te itd..ispricavam se na podosta dugom tekstu..sad da postavim pitanje..sto bi ja u tom slucaju trebao napraviti..znaci nisam bio prijavljen a stanovao sam kod njega jer nismo mogli nac drugi stan do proljeca zbog zime i ostao sam mu duzan a po pravilu ne postoji nikakav dokaz da sam uopce stanovao kod njega i prijeti mi se svime i svacime..sad me samo zanima sto trebam napravit i kako se postaviti..hvala vam svima na pomoci unaprijed..svaki savjet mi dobro dodje..hvala jos jednom..

A ne bi li najpostenije bilo platiti mu "dug"?

A ne prijavljivati ga i stvarati jos vece probleme i sebi i njemu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle, prvo ti budi posten pa plati sto si duzan, iako nema ugovora, gospodin ako se zainati moze dokazati da si bio tamo i zivio.

Prijetnje, ako si se uznemirio prijavi, ali ako mislis prijaviti samo iz neke osvete, .... kao sto je netko rekao samo ces napraviti probleme sebi i njemu.

I drugi puta iznajmi s ugovorom gdje tocno pise kada i kako i sto ces placati pa nece biti ovakvih problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To s lažnim fb profilima-teško, nikako, tom se ući u trag ako je dobro prikriven, rekao bih-nemoguće je..ali prijavite, pa kako bude...slučaj pokretača teme: kad prijavite prijetnju, prijetnja je fokus, raspravlja se o prijetnji kao takvoj, postupa se kako bi se sankcionirala prijetnja. Nikog tko odlučuje u tome ne zanima jeste li kasnili sa stanarinom. Ništa ne opravdava kazneno djelo. Samo prije svega, uzmite sve u obzir, učestalost, ozbiljnost, itd. Kako su vam već ostali rekli.  Samo da još jednom napomenem: neki forumaši spominju ugovore, probleme sebi i njemu i ne znam ja što. Puno kaznenih djela prođe ispod radara jer se ljudi boje, trpe. A oni koji prijete najčešće to nisu spremni realizirati u stvarnosti. Upravo zato i prijete. Ali time izazivaju nelagodu, tjeskobu itd. Zabrinutost. I ako se takve ne kazni, oni imaju žrtve sve dok ih jednom netko ne prijavi. Nakon toga možda više neće. Ja osobno bi svakom oprostio i zažmirio pokoju riječ više, prijetnju u afektu itd. No ako vam netko prijeti učestalo, maltretira vas..nikakva stanarina ni ugovori nisu razlog za to. Napravite mu problem, što ne biste. I da napomenem, progoni se djelo po vašem prijedlogu, pazite na rok od 3 mjeseca od kad ste saznali za KD i po#initelja da ga u tom roku prijavite. Koliko vidim, nije vam član obitelji, prijeti samo vama, stoga nije ex ofo progon

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Marta01 je napisao:

A ne bi li najpostenije bilo platiti mu "dug"?

A ne prijavljivati ga i stvarati jos vece probleme i sebi i njemu.

Neispunjenje ugovorne obveze NIKOME ne daje za pravo da onome u dugu prijeti "lomljenjem, trganjem" ili sličnim gadarijama. Tako nešto uostalom čini biće kaznenog djela protupravne naplate iz čl. 323. KZ-a.

A dug je dug, i ostaje neovisno o svemu, do naplate. I postoji zakonom propisani način njegova naplaćivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Neispunjenje ugovorne obveze NIKOME ne daje za pravo da onome u dugu prijeti "lomljenjem, trganjem" ili sličnim gadarijama. Tako nešto uostalom čini biće kaznenog djela protupravne naplate iz čl. 323. KZ-a.

A dug je dug, i ostaje neovisno o svemu, do naplate. I postoji zakonom propisani način njegova naplaćivanja.

Točno, ali Zakon vrlo često nije "urazumitelj" nerazumnim ljudima!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , G-man je napisao:

Neispunjenje ugovorne obveze NIKOME ne daje za pravo da onome u dugu prijeti "lomljenjem, trganjem" ili sličnim gadarijama. Tako nešto uostalom čini biće kaznenog djela protupravne naplate iz čl. 323. KZ-a.

A dug je dug, i ostaje neovisno o svemu, do naplate. I postoji zakonom propisani način njegova naplaćivanja.

Ne, nikako ne opravdavam djelo, ono sto sam ja rekao je da obje strane imaju prljavog vesa. Jedan prijeti i iznajmljuje na crno, drugi se ne drzi dogovora (koliko god bio usmen, dogovor je dogovor i vjerojatno se moze dokazati) i unamljuje na crno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U posljednje 3 godine sam promijenio šest stanova. U svih šest sam zamolio za prijavu i bio sam odbijen. Da sam se striktno držao zakona, odao bi se skitnji. Pa sad...ne možemo baš za zlo uzimati unajmljivanje na crno, ljudi jednostavno ne žele napraviti prijavu i točka...a ako ne žele, onda trebaju biti spremni na posljedice koje to nosi...jer da se ugovor napravi, onda se zaštićuje upravo od ovakvih situacija ako neko ne želi platiti, napravi štetu i sl. Kriv je isključivo najamodavac :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija