Jump to content
  1. čudo

čudo

• Similar Content

• objavio Wonder
      Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

Lijepi pozdrav.
    • objavio Dado88
      Poštovanje, 
      Za vrijeme dok je moj otac bio živ pokrenili smo postupak za nadogradnju obiteljske kuce, sva sredstva za taj postupak od projektanta geodeta itd placao sam ja, ali je otac naveden kao investitor jer je vlasnik 1\1. Otac je preminuo nedavno a građevinska dozvola nije izdata u međuvremenu. 
      Na ostavinsku raspravu smo pozvani ja ,sestra i majka. One će se izjasnit da se odriču te kuće u moju korist. Dali automatski i sve investicije i katastar i ti zahtjevi za građevinsku prelaze na mene kao nasljednika, ili se to mora navesti zasebno na ostavinskoj raspravi? 
      Pomoć vas molim jer vise odvjetnika mi nije znalo objasniti što će se desiti. A čak ni referenti ni šef njihov u mjestu gdje sam u ime oca podnio zahtjev za građevinskom dozvolom.
    • objavio ketyzg
      Postovani, nakon smrti oca, ocekujem poziv na ostavinsku raspravu. Izmedju ostalog dijeli se polovica kuce. Moj bratic je naslijedio prije 15 godina drugu polovicu te kuce i godinama uredjivao i okucnicu i kucu radovima za koje vjerujem ima racune. Mene sad zanima, da li se ja mogu odreci svog dijela nasljedstva u njegovu korist s obzirom da nije prvi nasljednik i da li to mogu ovjeriti kod biljeznika te samo predati biljezniku koji vodi raspravi? Unaprijed hvala.
    • objavio liquor
      Poštovani,
      Pokojni otac bio je sudužnik u kreditu od 103.000 švicarskih franaka. Kredit je podignut 2006 godine te je kredit djelomično otplaćivan. U kreditu postoji još jamac koji je ujedino i dužnikov otac. Nakon smrti moga oca banka je prodala taj dug eos matrixu te smo 15.03. (3 mj. nakon smrti) dobili pismo od eos matrixa gdje ga obavještavaju da potražuju dug u iznosu od 870.000 kuna. S obzirom da još nije prošla ostavinska rasprava koje su moje mogućnosti pri nasljeđivanju imovine (kuća u slavoniji i kuća na moru) s obzirom na spomenuto dugovanje prema eos matrixu?
      Unaprijed hvala na pomoći!
      LP
    • objavio MeetDave
      Poštovani,
      Djedu je temeljem Ugovora o diobi iz 80-tih godina pripala jedno zemljište, međutim nikada mu nije uknjižio tj nije se upisao u zemljišne knjige. Djed je umro nedavno a ja sam njegov jedini nasljednik.U ostavinskom postupku utvrđeno je kako to zemljište predstavlja njegovo vanknjižno vlasništvo.
      E sad, što bi ja kao nasljednik trebao napraviti da upišem svoje vlasništvo?  Zemljište u vlastovnici Z.K. glasi na neke nepoznate ljude, moguće je da su i davno umrli.
      Da li trebam zahtjevati ispravni postupak ili jednostavno prijedlogom za upis tražiti upis vlasništva? Hvala
  • Online korisnici