Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
Sanja 48

Prava nakon smrti majke

Preporučene objave

Dijete sam iz prvog braka,sa ocuhom i bratom imam dobar odnos.Nakon smrti majke me interesuju moja prava.Stan je majka dobila prije udaje za mog ocuha a naknadno nakon vise godina ga uknjizila 1/2.Ocuh je nasljedio komad zemlje na kojoj su napravili neku manju kucicu.Sta ja imam zakonsko pravo nasljediti,nemam se namjeru sa njima svađati samo ne zelim da ja koja sam bila zakinuta citav zivot u odnosu na brata nista iza majke ne dobijem.Napominjem da sam s njima zivjela do udaje.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, Sanja 48 je napisao:

Stan je majka dobila prije udaje za mog ocuha a naknadno nakon vise godina ga uknjizila 1/2.Ocuh je nasljedio komad zemlje na kojoj su napravili neku manju kucicu.Sta ja imam zakonsko pravo nasljediti,

Stan je bio majčin, ali je pola stana darovala svom suprugu, tvom očuhu?

U tom slučaju, ti naslijeđuješ samo 1/6 stana, jer je time namiren i eventualan nužni dio. Za tu kućicu treba vidjeti iz kojih je sredstava sagrađena, i eventualno tražiti da se utvrdi da je dio vrijednosti bračna stečevina majke.

Podijeli ovu objavu

Kucu su gradili zajednickim sredstvima jer su bili u braku,zato ne vidim razloga da i ona ne uđe u ostavinsku kao i stan.Po tome fakticki ja nakon smrti moje majke ja nebi dobila nista a brat danas sutra sve,kao i dosad.Gdje je tu pravda?

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Sanja 48 je napisao:

Kucu su gradili zajednickim sredstvima jer su bili u braku,zato ne vidim razloga da i ona ne uđe u ostavinsku kao i stan

Tu činjenicu morate isticati u ostavinskom postupku.

prije 13 sati , Sanja 48 je napisao:

Gdje je tu pravda?

Pravednost i pravo se često razilaze.

Podijeli ovu objavu

Prije 18 minuta, Matrix je napisao:

Pravednost i pravo se često razilaze.

Najkorisnija rečenica koju sam pročitao negdje na Legalisu je ona u kojoj se govorilo da na sudu ne pobjeđuje pravda već dokazi...i na sreću, dobro sam je upamtio.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this