Jump to content

Kom.nered - okućnica


Athlon

Preporučene objave

Poštovani, zanima me je li komunalni redar može narediti vlasnicima  privatne kuće da urede svoju okućnicu. Radi se o iznimnoj neurednosti,  a radi se o gradu Zadru. Okućnica je neograđena i sve je vidljivo s javne površine. Ako je odgovor pozitivan, molim vas na koji točno zakon da se pozovem. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

 

Poštovani, kako biste komentirali izjavu kom.redara iz Zadra: "Ljudi često ne znaju koga bi zvali pa zovu nas, ali mi možemo odreagirati samo tamo gdje smo nadležni. Ono gdje nismo nadležni je privatno vlasništvo. Na žalost mi ne možemo doći kod nečijeg susjeda i pokositi mu travu ili mu narediti da on to sam napravi u svom dvorištu jer smeta susjedima." Meni je zakon apsolutno jasan, i po tom zakonu imaju ovlasti, pa Vas stoga molim za komentar. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Athlon je napisao:

Ljudi često ne znaju koga bi zvali pa zovu nas, ali mi možemo odreagirati samo tamo gdje smo nadležni. Ono gdje nismo nadležni je privatno vlasništvo. Na žalost mi ne možemo doći kod nečijeg susjeda i pokositi mu travu ili mu narediti da on to sam napravi u svom dvorištu jer smeta susjedima."

Daa? Kao da nikada nije imao u rukama Zakon o građevinskoj inspekciji a posebno smjernice MGiPU kom.redarima za provođenje istog. Prema njima smije narediti uklanjanja građevine u privatnom vlasništvu (ruševne ili građene prema čl.128 ZOG), popravak oštečenja pročelja na postojećoj zgradi ili pokrova koji nisu nosiva konstrukcija također u privatnom vlasništvu, kao i narediti dovršenje vanjskog izgleda zgrade, te ima pravo ući na građevnu česticu, odnosno zemljište koje je u privatnom vlasništvu te mu vlasnik to ne može zabraniti, kao što u istom postupku može narediti vlasniku da u nužnom opsegu odstrani drveće, drugo raslinje, životinje i druge stvari.

A ne može narediti privatnom vlasniku uređenje okučnice i ograde ili mu odrediti kaznu za to? I sve to propisano Zakonom o komunalnom gospodarstvu i Odlukom JLS.

Kao što reće Drot, pošaljite pismeno i preporučeno s povratnicom prijavu, pa ima osam dana, ako utvrdi da nema povrede propisa ni razloga za provođenje upravnog postupka, da o tome obavjesti poznatog prijavitelja od utvrđenja činjeničnog stanja. Pa neka navede po koji to propisima nije nadležan postupati. Ili neka onda obavjeti tijelo u čijoj je nadležnosti postupanje u toj stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija