Jump to content

Godisnji nakon porodiljnog


Maja1990

Preporučene objave

Pozdrav, imam pitanje na koje jr nalazim vise razlicitih odgovora. Pa bih voljela znati sta mi je raditi. Naime radim kao med.sestra u KBC-Split. Ostala sam trufna u 2mj 2017.god.,jos nisam bila koristila godisnji od 2016.godine. Rodila sam u 10.mj i sve vrijeme sam na porodiljnom. Godisnji od 2016.god mi je propao jer mi nisu dopustili koristenje nego da idem na bolovanje. E sada, vracam se na posao 30.9.2018. I tvrde mi da nemam pravo koristiti godisnji iz 2017.god da mi je i on propao, nego da imam pravo na godisnji od ove godine? Dali je to uistinu tako? Bacam u vjetar vise od 40 dana godisnjeg (2016 i 2017.god). Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, Maja1990 je napisao:

Pozdrav, imam pitanje na koje jr nalazim vise razlicitih odgovora. Pa bih voljela znati sta mi je raditi. Naime radim kao med.sestra u KBC-Split. Ostala sam trufna u 2mj 2017.god.,jos nisam bila koristila godisnji od 2016.godine. Rodila sam u 10.mj i sve vrijeme sam na porodiljnom. Godisnji od 2016.god mi je propao jer mi nisu dopustili koristenje nego da idem na bolovanje. E sada, vracam se na posao 30.9.2018. I tvrde mi da nemam pravo koristiti godisnji iz 2017.god da mi je i on propao, nego da imam pravo na godisnji od ove godine? Dali je to uistinu tako? Bacam u vjetar vise od 40 dana godisnjeg (2016 i 2017.god). Hvala na odgovoru

Sve ti ovisi o poslodavcu. 

Odnosno kakva si s upravom

Znam primjere gdje priznaju i gdje ne priznaju

Ako ti ne priznaju, a ti se odlucis na tuzbu bit ce ti zanimljivo vratit se na posao ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prenijeti možete godišnji samo iz godine koja prethodi povratku na posao, dakle 2017 + 2018.

Institut prenošenja godišnjeg odmora dopušta prenošenje neiskorištenog dijela godišnjeg odmora samo na iduću godinu, (npr. stečeni godišnji odmor za 2012. godinu može se prenijeti na 2013. godinu), a ne na godine koje iza nje slijede.

http://www.mrms.hr/pitanje/godisnji-odmor-3/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija