Jump to content

Podjela bračne stečevine


Dajana J

Preporučene objave

Pozdrva.Nova sam u ovom al probat cu.Naime rastala sam se prije godinu dana.Kod suprugovih smo 10 godina ulagali ,dizali kredite sve ostavili,na to su mi rekli da nrmam prava jer je zastara.Nakon toga smo napravili novu kucu kojoj smo vlasnici oboje.Kucu smo sada prodali no on mi brani uzimanje stvari iz kuce,kao sve je njegovo.Za ovu kucu sam ja digla kredit koji sam morala zatvoriti da bi si rijesila prijevoz jer mi je i auto uzeo ,a potreban mi je za posao.Po tom kreditu on mi je ostao duzan 30000 kn.,jer je to bio kredit za kucu.On tvrdi da cemi to isplacivati u ratama..Auto je kupljen s novcem od mog nasljedja ,naravno nemam nikakav papir.Zanima me poszoki li ikakav nacin da on mene mora isplatiti te novce odjednom sada kada smo prodali kucu i kada cemo dobiti gotovinu i koja su moja prava glede stvari u kuci.Samnom zivi jedno djete i normalno je da nemogu sve ponovo kupiti,a bivsi suprig zivi u namjestenom stanu kod svojih roditelja.,koji smo ostavili...Uopce vise neznam imaju li zene ikakva prava ili samo hoda po odvjetnicima i svi sljezu ramenima.Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Dajana J je napisao:

Pozdrva.Nova sam u ovom al probat cu.Naime rastala sam se prije godinu dana.Kod suprugovih smo 10 godina ulagali ,dizali kredite sve ostavili,na to su mi rekli da nrmam prava jer je zastara.Nakon toga smo napravili novu kucu kojoj smo vlasnici oboje.Kucu smo sada prodali no on mi brani uzimanje stvari iz kuce,kao sve je njegovo.Za ovu kucu sam ja digla kredit koji sam morala zatvoriti da bi si rijesila prijevoz jer mi je i auto uzeo ,a potreban mi je za posao.Po tom kreditu on mi je ostao duzan 30000 kn.,jer je to bio kredit za kucu.On tvrdi da cemi to isplacivati u ratama..Auto je kupljen s novcem od mog nasljedja ,naravno nemam nikakav papir.Zanima me poszoki li ikakav nacin da on mene mora isplatiti te novce odjednom sada kada smo prodali kucu i kada cemo dobiti gotovinu i koja su moja prava glede stvari u kuci.Samnom zivi jedno djete i normalno je da nemogu sve ponovo kupiti,a bivsi suprig zivi u namjestenom stanu kod svojih roditelja.,koji smo ostavili...Uopce vise neznam imaju li zene ikakva prava ili samo hoda po odvjetnicima i svi sljezu ramenima.Unaprijed hvala.

za povrat ulaganja u nekretninu koja je vlasništvo njegovih roditelja je nastupila zastara.

za utvrđivanje i podjelu  bračne stečevine nemate uvjeta. ako sam dobro razumio na kući  ste bili suvlasnici (1/2 i 1/2). ako ste kuću prodali dobila si 1/2 kupoprodajne cijene(predpostavljam). nije mi jasno kako ti može zabraniti pristup kući ako ste kuću prodali.

isplata kredita koja je izvršena nakon prestanka zajedničkog života je osobna imovina a ne bračna stečevina. taj dio novca bi ti trebao vratiti . dakle za od kupoprodajne cijene bi trebala  dobiti više za plaćeni iznos krtedita.

podnesi tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine. sud odlučuje temeljem dokaza. imaš dokaz o nasljedstvu. možeš  dokazati kupnju auta osobnom imovinom (nasljedstvom). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se ispravim jos sam u kuci dva mjeseca to mi je rok da se iselim jer jer je kuca tek prodana i nismo jos isplaceni.Zbog njegova stalna pritiska da se odreknem svog dijela kuce u korist malodobna djeteta i zabrana tko ce u kucu dolazit kao gost odlucila sam prodati na sto je prisato.Tako da je kuca u rijesavanju toga,kupac se pojavio ali cekamo da rijesi kredit i bude isplata.Problem je sto sam ja kredit za tu kucu zatvorila jer sam morala si nabavit auto koji mi je on uzeo,a kredit za kucu bio je prevelik da bi mi banka dala drugi.Sad njega ne zanima sto sam ja kucu odplatila do kraja on zeli pola novaca ,a za stvari iz kuce neda nositi .S tim sto sam za obje kuce ja digla kredite jer je moja placa puno veca.Za auto nemam dokaz pismeni da sam od nasljedstva uzela tako da mislim tu nista.Ma od svega mi ostaje jedino sud pa nek prekroje kako mogu .Zalosno u svemu je sto on zeli da sve ostavim.Idem danas k odvjetniku pa cemo vidjeti.Hvala Vam puno..bit ce da je sud jedino rijesenje kad dogovora nema..Dvadeset i pet godina sam ulagala i imala kredite na svoje ime ..previse da bi se odrekla obje kuce i stvari.Hvala jos jednom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Dajana J je napisao:

..bit ce da je sud jedino rijesenje kad dogovora nema..Dvadeset i pet godina sam ulagala i imala kredite na svoje ime ..previse da bi se odrekla obje kuce i stvari.Hvala jos jednom..

Upravo tako, pokrenite postupak utvrđivanja i podjele bračne stečevine (zastare nema), i tražite svoj dio koji Vam pripada temeljem bračne stečevine primjenom odrednica Obiteljskog zakona...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija