Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

FerdoBoffin

Tajno društvo - unos nekretnine

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molio bih odgovore/mišljenja na dva pitanja vezana uz tajno društvo:

1. Može li tajni član (fizička osoba) u društvo (pravna osoba) unijeti nekretninu (zemljište)?

2. Prelazi li u tom slučaju u z.k. vlasništvo nad nekretninom s tajnog člana na društvo?

Hvala unaprijed!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Predhodni Odgovor , je točan...

samo ,nadopuna. - Unosom Svoje Nekretnine u Tajno Društvo - TAJNI ČLAN DRUŠTVA

POSTAJE - JAVAN.

Jer se unosom Nekredtnine vidi, - sa koga je Nekretnina Prenesena na Društvo.

Ako želi i dalje da ostane TAJNI ČLAN DRUŠTVA..Neka prvo Nekretninu >zavrti <,pa ju tek 

tad >druga< osoba unosi u Društvo.

poz.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio ruffball
      Poštovani,naime supruga i ja smo se rastali prije 6mj.,ja sam se iselio iz stana i trenutno se dogovaramo o diobi bračne stečevine.S obzirom da sam ja imao prije braka stan u vrijednosti 70.000€,koji sam prodao da bi nakon vjenjčanja kupili ovaj predmetni stan ali uz hipotekarni kredit za koji je nosioc supruga,te je upisana kao vlasnik u z.k. a banka je zabilježena.S obzirom da smo živjeli zajedno u braku 17godina,a od toga 11godina u tom stanu diobom bračne stečevine meni pripada nužni dio kao i predbračna stečevina.Namjera mi je darovati svoj dio maloljetnom djetetu (14),te zadržati pravo na bilo kakvo raspolaganje nekretninom do smrti.S obzirom da ja nisam upisan u gruntovnicu,da li je dovoljno napraviti Ugovor o darivanju udjela nekretnine sa pravom uživanja do smrti ili treba zakonski neki ugovor gdje sam osiguran da supruga ne proda stan i tom prilikom sva moja stečevina ode u vjetar?Ovim darovanjem bih svakako volio ostaviti svome djetetu egzistenciju i ujedno zaštiti svoje pravo na raspolaganje bračnom stečevinom.S obzirom da supruga trenutno živi i stan dalje otplaćuje sama od 4mj.,od tada predpostavljam da se pravno još 9 godina sav udio broji njoj,te sam trenutno zakonski u posjedu većeg udjela.Što trenutno sada nije važno,ali razmišljam.Pomozite mi na koji način krenuti u postupak uz minimalne sudske parnice.Hvala puno unaprijed
    • objavio zbunjen22
      Poštovanje, 
      U sljedećoj sam situaciji:
      Imam nekretninu nad kojom postoji više ovrha.
      Mislio sam predmetnu prodati na način da uzmem nekakva pisma namjere ili izjave od svih ovrhovoditelja, i da će eventualni kupac prilikom kupnje predmetne nekretnine isplatiti svima moj dug u cijelosti, a meni ono što ostane (kao prilikom kupnje nekretnine s više vlasnika).
      Ovrhovoditelji ne žele takvu kombinaciju, nego zahtjevaju isplatu - što je s moje strane nemoguće prije prodaje (krediti, posudbe, ...).
      Postoji li nekakva kombinacija koja mi je promakla da se ovo riješi, osim da se ide na dražbu i onda predmetna nekretnina proda za pretpostavljam  dosta umanjenu cijenu od koje je pitanje da li će se sve riješiti, a gotovo sigurno da meni neće ništa ostati?
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio some93one
      Pozdrav,
      Zanima me kako kupiti/steći pravo vlasništva nad nekretninom na kojoj je upisano više ljudi, ali nemaju svi podatke jer su podaci o vlasnicima davno upisani i iza njihovog imena i prezimena stoji recimo "SAD", "neki grad u Hrvatskoj" i sl.
      Slučaj A) 5 suvlasnika (jedan ima podatke: ime, prezime, adresa)
      Slučaj B) 5 suvlasnika (niti jedan nema pune podatke već samo imena i prezimena)

• objavio cmooka..!!
      Poštovani,
      Molila bih Vas ako može par savjeta. Naime, moja sestra bi mojoj majci darovnim ugovorom darovala/prenjela stan koji je u njezinom vlasništvu. Koja je točno procedura, što je sve od dokumenata potrebno, kamo je potrebno ići,...? Da li se plaća porez na tu nekretninu, tj. da li majka plaća porez za to?
    • objavio Diana1966
      Zanima me kako ide postupak ovrhe nad nekretninom, kada banka otkaze ugovor. Ide li odmah ovrha ili postoje još kakve mogućnosti. 
  • Online korisnici