Jump to content

Automobilom stranih (srpskih tablica) u Hrvatskoj


calater

Preporučene objave

Dobar dan,

Drzavljanin sam Republike Srbije i posedujem automobil srpskih registracionih oznaka. Zanima me kakva je procedura, tj sto je sve potrebno da uradim kako bi drzavljanin Republike Hrvatske sa stalnim prebivaliste u RH mogao da vozi moj automobil.

Nekoliko puta sam na granicnim prelazima pitao carinike u vezi ovoga i iznenadilo me je to sto ni oni nisu sigurni, neki su apsolutno sigurno da je dovoljna samo moja punomoc hrvatskom drzavljaninu, neki misle da je to prekrsaj ali nisu sigurni kako da ne budem u prekrsaju tj osoba koja bi vozila automobil da ne bude u preksaju.

Osoba kojoj zelim dopustiti je kao sto sam rekao hrvatski drzavljanin sa stalnim prebivaliste u RH, automobilom bi se najvise zadrzavala dan-dva u RH nakon cega bi se vratila u RS.

 Nije mi problem da platim sve sto treba od dotanih papira i slicnog, samo ne znam sta sve treba. 

 

Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako većinom živi van RH, onda treba regulirati i svoj status, tj. promijeniti prebivalište (odjaviti ga ili prijaviti prebivalište u inozemstvu) ili prijaviti privremeni odlazak iz RH. U slučaju da to nije napravljeno, u eventualnom prekršajnom postupku bi se moglo utvrđivati koliko dana boravi van RH (ako se uredno registrira na ulasku ili izlasku).

Da ne nagađamo, o kakvoj točno situaciji se radi? Osoba ima prebivalište u RH i radi u RH, ali stvarno živi izvan RH?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Automobilom stranih (srpskih tablica) u Hrvatskoj

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija