Jump to content

Jubilarna nagrada, iz državne u javnu službu


ardnas

Preporučene objave

Zaposlenica sam u javnoj službi u kojoj uskoro navršavam 5 godina radnog staža. Prethodno sam 15 godina bila zaposlenica u državnoj službi. Kako uskoro ostvarujem pravo na jubilarnu nagradu, poslodavac tvrdi da mi pripada pravo na iznos jubilarne nagrade koja se isplaćuje za 5 godina, a ne za 20 god., koliko sam realno neprekidno zaposlena u državnim/javnim službama RH. Postoji li kakav propis na osnovu kojega bih eventualno mogla ostvariti pravo na isplatu jubilarne nagrade za 20 godina u službi. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"1. Kao staž kod istog poslodavca računa se neprekidni staž u javnim službama, bez obzira na promjenu poslodavca."

jedino ako je bilo 

3. Državnom službeniku i namješteniku kojem se po sili zakona ili sporazumom između državnog tijela i poslodavca, radno-pravni status državnog službenika promijeni u radno-pravni status javnog službenika, neprekinuti staž u državnoj i javnoj službi smatra se neprekidnim stažem u javnoj službi za ostvarivanje radnih i materijalnih prava."

ali se može naširoko objasnit i pitat

http://www.mrms.hr/konstituirano-zajednicko-povjerenstvo-za-tumacenje-temeljnog-kolektivnog-ugovora-za-sluzbenike-i-namjestenike-u-javnim-sluzbama/

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija