Jump to content

Radno vrijeme,prekovremeni,ugovor


TGV

Preporučene objave

Bok.

Molio bi za pomoć i pojašnjenje stavki ugovora.

Moja situacija je slijedeća,konkretno radi se o Travnju 2018-te.

U tom mjesecu imam odrađenih 204 sati,međutim na bušti je upisano da sam odradio 160 sati,ova razlika sati nije nigdje upisana.

Plaća koja mi je isplaćena odgovara u lipu iznosu utvrđenom u ugovoru.

Konkretno me sada zanima pojašnjenje članka 8. iz ugovora,po nalogu poslodavca ti sati su odrađeni ali kako sam rekao nigdje nisu upisani,vjerujem da bi trebali biti isplaćeni a ovako ispada da su mu poklonjeni,tj da li taj članak znači da ih ja moram odraditi a da su oni uklopljeni u dogovorenu plaću?1.thumb.jpg.58c642b7fca0ea73d70bbfa5236daf44.jpg2.thumb.jpg.e1c6f4a715c1e2bf7d78aedb411eb324.jpg

Da li poslodavac neisplatom krši moja prava iz ugovora?

Koja su moja prava i što bi bilo najpametnije napraviti?

Hvala unaprijed.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Clanak kaze da ste duzni raditi prekovremene po nalogu poslodavca. Zakon kaze da se ti prekovremeni moraju platiti - ne ulaze u nikakvu redovnu satnicu. Imate opciju pisati poslodavcu Zahtjev za zastitu prava, traziti da vam se prekovremeni isplate. Prije toga mozete i popricati s poslodavcem, vidjeti u cemu je problem. Imate pisani nalog za prekovremeni rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , TGV je napisao:

,tj da li taj članak znači da ih ja moram odraditi a da su oni uklopljeni u dogovorenu plaću?

Moraš ih odradit a on ti mora platit po čl.6 ugovora.

Po čl.5 zakona vezano za čl.2 pravilnika mora vodit evidenciju sati.Po čl.94 Zakona ti mora isplatit a po čl.65 st.2 možeš dobit usmeni nalog ali ga mora i napisat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija