Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Josip2311

jdoo

Preporučene objave

Molim za savjet! Što mi je učiniti? Ja sam u mirovini i vlasnik sam jdoo, i imam problem sa direktorom. Tvrtka je otvorena prije 11 mjeseci. Odnosi između nas dvoje su bili u redu dok tvrtka nije počela dobro poslovati. Problemi su nastali kada sam tražio da imam uvid u poslovne dogovore i financijske transakcije. On je zbog mojih upita meni kao vlasniku blokirao karticu, promijenio je lozinke na službenom mailu, i blokirao moje pozive prema njemu. Tako da nemam baš nikakvih uvida u poslove firme. Trenutno imamo 6 zaposlenih. Nemam pristup uredu, koji se nalazi u njegovoj kući. Jedino imam informaciju iz knjigovodstva da se uredno isplaćuju plaće i uredno se podmiruju sva davanja. Meni jednom mjesečno po djelatniku ostavi po 800-1000 kuna. Novog direktora ne mogu pronaći. On je već imao više firmi koje su prestale sa radom zbog njegovih financijskih malverzacija, i on je proveo u zatvoru oko 3 godine, i saznao sam da se još vode neki procesi protiv njega. Bojim se da i sada ne ide istim stopama, iako nemam dokaza. Molim za savjet što mi je raditi? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Vi kao osnivač ste skupština i možete svojom odlukom smijeniti direktora, možete i donijeti odluku o prestanku  društva, ali nažalost, Vi nemate ovlast upravljati poslovnim procesima, imati uvid u poslovne dogovore i financijske transakcije. Konačno, u slučaju propasti ili lošeg poslovanja društva Vi nemate niti nikakve odgovornosti niti ikakve obveze. Po kojoj osnovi Vam se isplaćuje 800 - 1000 kn? U slučaju bilo kakvih dokaza o financijskim malverzacijama, smijenite ga i prijavite DORH-u, ali do tada, formalno ne možete ništa.

Podijeli ovu objavu

Pod HITNO - Donesi te odluku o Promjeni Odgovorne Osobe - i u istom postupku - Promjeni te Sjedište Društva

na Adresu gdje vi možete pristupti..kad želi te.

Nakon toga (ako se radi - proptno..za 7 Dana je riješenje idato ) nakon toga, uz Asistenciju Policije , izmjesti te

svu dokumentaciju u novo sjedište.

To mora te urati ti ppod - HITNO - Jer..kad ZAPOSLENIK,  VLASNIKU BLOKIRA RAČUN,

To je isto, kao da Vas je Ošamario, onaj kog Hrani te.!

Za Novog Direktora , nije Problem.

Javi te mi se sa Kontaktom u Moj Osobni Pretinac.

poz.

P.S. Mislim, da neču dobi ti - ŽUTI KARTON ,Radi ovog javnog poziva, ,jer ovdje se stvarno radi,

o Hitnosti i složenosti situacije.

Podijeli ovu objavu

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vi kao osnivač ste skupština i možete svojom odlukom smijeniti direktora, možete i donijeti odluku o prestanku  društva, ali nažalost, Vi nemate ovlast upravljati poslovnim procesima, imati uvid u poslovne dogovore i financijske transakcije. Konačno, u slučaju propasti ili lošeg poslovanja društva Vi nemate niti nikakve odgovornosti niti ikakve obveze. Po kojoj osnovi Vam se isplaćuje 800 - 1000 kn? U slučaju bilo kakvih dokaza o financijskim malverzacijama, smijenite ga i prijavite DORH-u, ali do tada, formalno ne možete ništa.

Zahvaljujem!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad