Jump to content

Amex


KiaraM

Preporučene objave

Poštovani!

Zanima me još nešto, ja Amexu uplaćujem 3000 kn, idući mjesec ću 4000 kn moći uplatit, ako se zaposlim s vremenom ću vratiti zaostatke i nadam se normalno otplaćivat. Zanima me kako odvjetnički ured koji preuzme ovrhu gleda na te uplate i da li se s njima možeš dogovoriti da plaćaš na rate, posto Amex vise nema tu praksu. I imam 1/3 kuće koju sam nasljedila sto mislite da li da tu 1/3 prepišem na djecu da sam mirna, jer ako neću raditi nema prihoda na račun pa da mi to ne ovrše. I zanima me ako ne radiš možeš uplaćivati određeni iznos za Amex na blokirani račun. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnički ured preuzima slučaj ako na izdano rješenje o ovrsi koju predlaže AMEX, podnosite prigovor.

U prigovoru bi naveli da ste voljni plaćati spomenuti iznos pa bi situacija u plaćanju iznosa bila ista kao i sada. Vjerojatno AMEX želi dobiti pravomoćno rješenje/presudu pa da se vremenski osigura za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda se dogovorite s AMEXom. 

U protivnom on može izdati preko javnog bilježnika rješenje o ovrsi. Ako rješenje o ovrsi postane pravomoćno, (8dana nakon primitka) blokira vam se račun.

Prigovorite li u roku s činjenicama da plaćate navedeni  iznos, rješenje se stavlja izvan snage i račun vam je otvoren, ali pokreće se parnični postupak za neko vrijeme od 3-4mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , KiaraM je napisao:

Poštovani!

Da li je netko pisao pismo namjere Amexu, probala bi da vidim da li mogu dogovoriti obročnu otplatu duga, jer ne znam zašto nedaju vise reprogram ili otplatu putem obroka kao prije, da li tko zna i kako bi to pismo trebalo izgledati i mislite da li ima smisla? Hvala!

Ja jesam, mejlom u više navrata kroz 2 mjeseca. Meni je ponuđen reprogram, ali sam njihov dugogodišnji klijent. Nisam prihvatila reprogram, nisu mi odgovarali uvjeti, tražila sam da puste ovrhu. Nakon par mjeseci su mi svojom voljom ponudili dosta veliki otpis i povlačenje ovrhe. To je bilo 2016. g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe otvarati novu temu za istu stvar, samo nastavite gdje ste i počeli pisati.

 

Ako primaju redovite uplate svaki mjesec u iznosu koji navodite, bili bi ludi da pokreću ovrhu.

Mislim da vas samo plaše jer i oni znaju matematiku, da bi ovrhom dobivali manje ili ništa.

U pravilu je svaki vjerovnik zadovoljan redovitim uplatama duga, ma koliko oni to u kontaktima negirali.

Ja ih na vašem mjestu uopće ne bih više zvao niti kontaktirao već jednostavno nastavio plaćati kako plaćate pa će i tome jednom doći kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, KiaraM je napisao:

Telefonski se uopće ne žele dogovoriti, vele samo da to vise ne odobravaju i da se ide odmah na utuzenje, koliko ste Vi čekali da Vas utuže, ja im mjesečno plaćam 3000 kn, svaki mjesec toliko platim, a možda ću i više moći? Ne znam vise na koji način da mi odobre nekakvu otplatu?

cca 1 g.

Nisam im plaćala ništa.

 

prije 1 sat, wrritteer je napisao:

Nema potrebe otvarati novu temu za istu stvar, samo nastavite gdje ste i počeli pisati.

 

Ako primaju redovite uplate svaki mjesec u iznosu koji navodite, bili bi ludi da pokreću ovrhu.

Mislim da vas samo plaše jer i oni znaju matematiku, da bi ovrhom dobivali manje ili ništa.

U pravilu je svaki vjerovnik zadovoljan redovitim uplatama duga, ma koliko oni to u kontaktima negirali.

Ja ih na vašem mjestu uopće ne bih više zvao niti kontaktirao već jednostavno nastavio plaćati kako plaćate pa će i tome jednom doći kraj.

Točno tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Amex

Da.

Onoliko koliko im želiš platiti jednostavno položiš na bilo koji svoj račun u to će automatski otići ovrhovoditelju.

Za to ti ne trebaju nikakvi dogovori sa odvjetnikom. Dogovara se da ne dođe do blokade a ako su već blokirali onda neka budu zadovoljni sa onoliko koliko im ti odlučiš dati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija