Jump to content
Knez025

Naknadni upis u knjigu državljanja, potreban savjet

Preporučene objave

Rođen sam u Osijeku 1971 godine i tamo živjeo i školovao se do 1990. Otac je rođen 1938.g u Širokoj Kuli , Gospić, a majka 1947 u Osijeku. Svi smo živjeli u Osijeku do 1990 godine.

Htjeo sam da podnesev zahtjev za Hrvatsko državljansto ali sam saznao da ni otac (sada pokojni) a ni ja nismo upisani u knjigu državljana. Moje pitanje je: šta je prvi korak. Moram da napomenem da je otac koloniziran u Vojvodinu i po izvodu iz državljanstva Srbije piše da je upisan 1948 godine. Svi moji preci unazad 300 godina su rodjeni u Hrvatskoj, majka Hrvatica takodje iz  Hrvatske. Šta mi je za preduzeti, koji je prvi korak, kako da se naknadno upišem u knjigu državljana i imali ja pravo na to. Sada trenutno imam državljanstvo republike Srbije.

Pozdrav!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, Knez025 je napisao:

Rođen sam u Osijeku 1971 godine i tamo živjeo i školovao se do 1990. Otac je rođen 1938.g u Širokoj Kuli , Gospić, a majka 1947 u Osijeku. Svi smo živjeli u Osijeku do 1990 godine.

Htjeo sam da podnesev zahtjev za Hrvatsko državljansto ali sam saznao da ni otac (sada pokojni) a ni ja nismo upisani u knjigu državljana. Moje pitanje je: šta je prvi korak. Moram da napomenem da je otac koloniziran u Vojvodinu i po izvodu iz državljanstva Srbije piše da je upisan 1948 godine. Svi moji preci unazad 300 godina su rodjeni u Hrvatskoj, majka Hrvatica takodje iz  Hrvatske. Šta mi je za preduzeti, koji je prvi korak, kako da se naknadno upišem u knjigu državljana i imali ja pravo na to. Sada trenutno imam državljanstvo republike Srbije.

Pozdrav!

Otac je koloniziran u Vojvodinu 1947/8 te je upisan u knjige državljana tadašnje SR Srbije po dolasku u SR Srbiju. Kako ste vi živjeli do 1990.god u Osijeku ako je otac odselio 1948? Sa majkom? Da li je vaš djed po ocu hrvatski držvljanin? Da li ste u srpsko drž.primljeni nakon 08.10.1991.g?

Sve je ovo važno i ključno, za dodatna pitanja ili nesporazume možete se javiti u inbox....

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad