Jump to content

uknjizba


Leagname

Preporučene objave

Interesira me kako moj otac moze uknjiziti dio obiteljske kuce na svoje ime.

Moj djed i baba su izidali obiteljsku kucu za koju je djed uzio bankovni kredit. Posle babine smrti djed se ponovo ozenio, i u izvanparnicnom postupku se fizicki odiliood mog oca i priznao mu pola obiteljske kuce (babin dio) uz uvjet da otplati ostatak kredita (vise od 50% kredita). A djed je sklopio ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa drugim zenom (moj djed je imao jedini prihode u bracnoj zajednici - mirovninu i zivio u svojoj kuci, a ta zena nije nitkada ni radila vec je njojzi moj djed davo krov nad glavom i izdrzavo). Po djedinoj smrti ta zena je na ostavinskoj prilozila sudu ugovor o dozivotnom izdrzavanju, i uzivala da stanuje u djedovoj polovici nase obiteljske kuce, prima njegovu mirovninu i ima zdravstvenu njegu.

Posto je druga zena preminula, a nema djece niti zive roditelje niti brace i sestara, a po ugovoru imala je pravo uzivanja polovice nase obiteljske kuce, kako da uknjizi moj otac na sebe kucu ( a u katastru moj otac i ta djedova druga zena su suvlasnici obiteljske kuce). A ostavinska rasprava nije ni bila kolko mi znademo.

 

Hvala ljepo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Leagname je napisao:

Da li je moj otac trebao bit pozvan na ostavinsku, buduci da je suvlasnik sa pokojnom

Ne,obzirom da on nije nasljednik umrle.

 

prije 5 sati , Leagname je napisao:

Kako mozemo proverit da li je bilo ostavinske

Ako se konkretna imovina i dalje vodi na umrloj,to ukazuje na činjenicu da ostavinski postupak nije proveden.

 

prije 5 sati , Leagname je napisao:

i sto bi nam tribalo od dokumenata

Vidi odredbe čl.192 i 193 Zakona o nasljeđivanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija