Jump to content

Pronevjera


Hugo2018

Preporučene objave

Postovani,

molim vas za savjet, radila sam u banci gdje sam otidjila novac sa racuna jednog klijenta ukupnog iznosa 170 tis kn, klijent je reklamirao da mu ne odgovara stanje racuna pa sam kako bih to podmirila skinula iznose sa jos dva klijenta no banka je to otkrila, nisam nicije potpise krivotvorila vec sam naloge za isplatu ostavljala prazne. Banka mi je dala mogucnost poziva na obranu gdje sam priznala ucinjeno i napomenula kako sam spremna podmiriti stetu poslodavcu u obrocima jer ne mogu odjednom. Takodjer ne znam kako je moguce da me banka tereti za jos par transakcija klijentice koja je uredno potpisala isplate sa racuna a tvrdi da novac nije dobila? Od toga je proslo vec 6 mjeseci, nisam dobila otkaz iako su imali sve cinjenice dokaze i moje pismeno priznanje da mi ga uruce odmah, poslali su me na godisnji te nakon toga na slobodne dane i dali mogucnost da sama otkazem ugovor o radu sto sam i ucinila. Sada cekam da zavrsi kompletna interna revizija jer oni kako kazu ne mogu ustvrditi tocan iznos. Isto tako rekli su da su oni prije svega uvijek za dogovor te da klijente ne bi voljeli povlaciti po sudu. Sada cekam da me pozovu i kazu iznos te su sugerirali da na slj sastanak dodjem sa odvjetnikom jer se ne razumijem u te pravne stvari. Da li postoji mogucnost da se sa njima interno dogovorim u obliku neke nagodbe kako ne bi doslo do sudskog spora? Napominjem da u vrijeme pocinjenja djela lijecila sam se kod psihijatra radi manicne depresije, bipolarnog poremecaja i ptsp-a i pila sam 8 razlicitih lijekova i pod utjecajem tih lijekova nisam bila potpuno svijesna posljedica i nisam mogla jasno razmisljati. Jos uvijek se redovno lijecim kod psihijatra u bolnici. Zanima me da li mi ista ide u prilog? Puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono sto mene zanima u cijeloj situaciji kako je moguce da nije bilo momentalnog otkaza jer svi dokazi i cinjenice bili su tu vec se dalo na izbor da sama dam redovni otkaz bez navodjenja razloga kako ne bi imala problema kod buducih poslodavaca? Nakon mog priznanja meni je odobreno koristenje godisnjeg odmora i slobodnih dana? Znam za nekoliko takvih slucajeva i svi su dobili izvanredni otkaz i odmah kaznenu prijavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Hugo2018 je napisao:

Ono sto mene zanima u cijeloj situaciji kako je moguce da nije bilo momentalnog otkaza jer svi dokazi i cinjenice bili su tu vec se dalo na izbor da sama dam redovni otkaz bez navodjenja razloga kako ne bi imala problema kod buducih poslodavaca? Nakon mog priznanja meni je odobreno koristenje godisnjeg odmora i slobodnih dana? Znam za nekoliko takvih slucajeva i svi su dobili izvanredni otkaz i odmah kaznenu prijavu

Vjerojatno također zbog svog ugleda, da možda Vaši kolege ne bi pričali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jos jedno pitanje ako netko zna odgovoriti, kako je moguce da me banka tereti za neke transakcije isplata koje je klijent uredno potpisao a tvrdi da nije dobio novac? Po tome me mogu teretiti za milionske iznose za svakog ko je potpisao pa tvrdi da novac nije dobio? Taj dio mi nikako nije jasan jer mi ne pada na pamet vracati nesto sto je klijent vec dobio. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Hugo2018 je napisao:

kako je moguce da me banka tereti za neke transakcije isplata koje je klijent uredno potpisao a tvrdi da nije dobio novac?

U tom slučaju možete u tom djelu osporavati činjenice jer imate potpis klijenta, čiji se potpis može i vještačiti.

uređeno: od Wanksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Hugo2018 je napisao:

Samo jos jedno pitanje ako netko zna odgovoriti, kako je moguce da me banka tereti za neke transakcije isplata koje je klijent uredno potpisao a tvrdi da nije dobio novac? Po tome me mogu teretiti za milionske iznose za svakog ko je potpisao pa tvrdi da novac nije dobio? Taj dio mi nikako nije jasan jer mi ne pada na pamet vracati nesto sto je klijent vec dobio. 

Kad sam ovo pročitala, pomislila sam: evo odgovora zašto je banka tako susretljiva, sad će Vam u mirnom postupku natovariti i ono što jeste i ono što niste napravili (primjerice trgovine kad imaju provalnu krađu, onda okrivljeniku natrpaju i sve inventurne manjkove...) Možda sam samo paranoična, ali angažirajte dobrog odvjetnika kaznenjaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Kad sam ovo pročitala, pomislila sam: evo odgovora zašto je banka tako susretljiva, sad će Vam u mirnom postupku natovariti i ono što jeste i ono što niste napravili (primjerice trgovine kad imaju provalnu krađu, onda okrivljeniku natrpaju i sve inventurne manjkove...) Možda sam samo paranoična, ali angažirajte dobrog odvjetnika kaznenjaka.

Nisi paranoična, i meni je ista stvar pala na pamet, pa bi nastavno mogli reći da uopće nisu imali ni pojma o svemu tome dok zaposlenica nije "naprasno" dala otkaz.

 

@Hugo

Angažman iskusnog kaznenjaka je nužnost, iz razloga da vas ne "preveslaju".

Ove bolesti koje spominjete, po meni, mogu se cijeniti kao olakotne okolnosti, možda čak i u smislu bitno smanjene ubrojivosti (to će vještak reći u eventualnom postupku), ali ne i u smislu da bi isključile vašu ubrojivost. No, nadajmo se da do postupka neće doći, i da ćete sve riješiti internim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija