Jump to content
dcanic8

Odlazak u mirovinu

Preporučene objave

Poštovani

Imam 43 godine i 33 godine mirovinskog staža i DVO sam. Nisam radio izračun mirovine ali svakako bih otišao u mirovinu i nastavio raditi kao civil. Neznam dali je bolje otići po članku 6 pa zamrznuti mirovinu prije novog zaposlenja ili otići po članku 6a pa primati 60% mirovine za vrijeme rada u civilstvu. Molim za vaše mišljenje. Svaka pomoć je dobrodošla.Hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 3 sati , dcanic8 je napisao:

Poštovani

Imam 43 godine i 33 godine mirovinskog staža i DVO sam. Nisam radio izračun mirovine ali svakako bih otišao u mirovinu i nastavio raditi kao civil. Neznam dali je bolje otići po članku 6 pa zamrznuti mirovinu prije novog zaposlenja ili otići po članku 6a pa primati 60% mirovine za vrijeme rada u civilstvu. Molim za vaše mišljenje. Svaka pomoć je dobrodošla.Hvala!

Imaš malo godina i malo staža pa češ mirovinu pričekati

Podijeli ovu objavu

Prije 4 minuta, beroduba je napisao:

Imaš malo godina i malo staža pa češ mirovinu pričekati

Poštovani beroduba,

Potpuno ste u krivo,poštovani dcanic8 ima dovoljno puno godina i mirovinskog staža za priznavanje mirovina po članku 6. i 6.a Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Lijep pozdrav

PS

Ostatak odgovora na temi - usporedni izračun mirovina.

Podijeli ovu objavu

Hvala Profesore. Što misliš koji je članak bolji ako mislim nastaviti raditi u civilstvu?

Čitam sada da će u novom prijedlogu zakona o mirovinskoj reformi biti da će DVO morati raditi od 50 do 56 godine života osim pirotehničara

Uređeno od dcanic8
krivo ime

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , prof je napisao:

Poštovani beroduba,

Potpuno ste u krivo,poštovani dcanic8 ima dovoljno puno godina i mirovinskog staža za priznavanje mirovina po članku 6. i 6.a Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS.

Lijep pozdrav

PS

Ostatak odgovora na temi - usporedni izračun mirovina.

Sory krivo sam bio informiran

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, prof je napisao:

Zato i postoji Legalis, za pravilno informiranje

Legalis portal inače svojim pravilima poziva sve koji u njegovim forumima objavljuju, a naročito one koji odgovaraju na pojedina pravna pitanja, da svoja mišljenja iznose u najboljoj vjeri i sa isključivom namjerom pomaganja osobama koje su ta pitanja postavila. Legalis portal vjeruje da su svi odgovori na postavljena pitanja odgovoreni u najboljoj vjeri, i prema najboljem znanju osoba koje su te odgovore sastavile i objavile,a osobnog sam mišljenja da ste Vi prof jedan od tih.

Podijeli ovu objavu

, dcanic8 je napisao:

Čitam sada da će u novom prijedlogu zakona o mirovinskoj reformi biti da će DVO morati raditi od 50 do 56 godine života osim pirotehničara

Gdje si vidio taj prijedlog?

Koliko vremena ti treba da ti odobre po čl.6 (i da li odobravaju)

Podijeli ovu objavu

To su priče koje ne moraju bit ni blizu napisanog,a ovo ionako nije prošlo.vjerujem samo ono što bude na sjednici Vlade jer se rijetko i malo promjeni u saboru.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad