Jump to content

Priznao sam dijete a nisam biološki otac


Miro 72

Preporučene objave

Dragi moji želim postaviti pitanje. U najboljoj namjeri sam priznao dijete koje volim iako je rođeno 6 godina prije braka s njegovom majkom a pravi ga otac nikad nije priznao. Sada se razvodimo jer je majka ne znam kako da se izrazim uglavnom upropastila brak i život nama. Zanima me pošto je dijete njeno a već je dogovarala da sa ljubavnikom upise dijete na treću osobu valjda je njeno pravo. Što mi je činiti da se odreknem očinstva i dali postoji mogućnost. To dijete jadno više neće znati tko mu je otac. A ja ne bih želio da ga razdvajam od majke. Molim vas na odgovorima. Hvala da spomenem dijete ima sada 9 godina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Miro 72 je napisao:

Dragi moji želim postaviti pitanje. U najboljoj namjeri sam priznao dijete koje volim iako je rođeno 6 godina prije braka s njegovom majkom a pravi ga otac nikad nije priznao. Sada se razvodimo jer je majka ne znam kako da se izrazim uglavnom upropastila brak i život nama. Zanima me pošto je dijete njeno a već je dogovarala da sa ljubavnikom upise dijete na treću osobu valjda je njeno pravo. Što mi je činiti da se odreknem očinstva i dali postoji mogućnost. To dijete jadno više neće znati tko mu je otac. A ja ne bih želio da ga razdvajam od majke. Molim vas na odgovorima. Hvala da spomenem dijete ima sada 9 godina. 

jednom upisan otac je otac do smrti ili do zahtjeva biološkog oca za utvrđivanje očinstva. ili dijete kad navrši 18 godina. nemože majka mijenjat djetetu očeve kao što mijenja ljubavnike.  

dijete si priznao i zakonski si njegov otac. imaš obvezu plačat alimentaciju (ako majka to zatraži) ili djete kad postane punoljetno.

dijete si priznao i ono je tvoj nasljednik dok se ne utvrdi drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , bovu je napisao:

jednom upisan otac je otac do smrti ili do zahtjeva biološkog oca za utvrđivanje očinstva. ili dijete kad navrši 18 godina. nemože majka mijenjat djetetu očeve kao što mijenja ljubavnike.  

dijete si priznao i zakonski si njegov otac. imaš obvezu plačat alimentaciju (ako majka to zatraži) ili djete kad postane punoljetno.

dijete si priznao i ono je tvoj nasljednik dok se ne utvrdi drugačije.

Obvezu na alimentaciju ALI i pravo na viđanje i druženje s djetetom, pa čak i traženje skrbništva nad djetetom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Dobro veće prijatelj je prizno djete od zene sa kojom je tad zivio  a tada je djete imalo 3g  sada to djete ima cca 20g a ne zive vise zajedno cca 10g 

i sada imaju nekakve sudove pa ga zanima kako da dokaze da to nije njegovo biolosko djete stim da mu je odvjetnik reko da se 

DNK moze napraviti SAMO do sedme godine djetetove starosti

PITANJE: dali se može sada napraviti DNK i dali ju može skinuti sa svog prezimena i kako

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija