Jump to content
Sign in to follow this  
Miro 72

Priznao sam dijete a nisam biološki otac

Preporučene objave

Dragi moji želim postaviti pitanje. U najboljoj namjeri sam priznao dijete koje volim iako je rođeno 6 godina prije braka s njegovom majkom a pravi ga otac nikad nije priznao. Sada se razvodimo jer je majka ne znam kako da se izrazim uglavnom upropastila brak i život nama. Zanima me pošto je dijete njeno a već je dogovarala da sa ljubavnikom upise dijete na treću osobu valjda je njeno pravo. Što mi je činiti da se odreknem očinstva i dali postoji mogućnost. To dijete jadno više neće znati tko mu je otac. A ja ne bih želio da ga razdvajam od majke. Molim vas na odgovorima. Hvala da spomenem dijete ima sada 9 godina. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 21 sati , Miro 72 je napisao:

Dragi moji želim postaviti pitanje. U najboljoj namjeri sam priznao dijete koje volim iako je rođeno 6 godina prije braka s njegovom majkom a pravi ga otac nikad nije priznao. Sada se razvodimo jer je majka ne znam kako da se izrazim uglavnom upropastila brak i život nama. Zanima me pošto je dijete njeno a već je dogovarala da sa ljubavnikom upise dijete na treću osobu valjda je njeno pravo. Što mi je činiti da se odreknem očinstva i dali postoji mogućnost. To dijete jadno više neće znati tko mu je otac. A ja ne bih želio da ga razdvajam od majke. Molim vas na odgovorima. Hvala da spomenem dijete ima sada 9 godina. 

jednom upisan otac je otac do smrti ili do zahtjeva biološkog oca za utvrđivanje očinstva. ili dijete kad navrši 18 godina. nemože majka mijenjat djetetu očeve kao što mijenja ljubavnike.  

dijete si priznao i zakonski si njegov otac. imaš obvezu plačat alimentaciju (ako majka to zatraži) ili djete kad postane punoljetno.

dijete si priznao i ono je tvoj nasljednik dok se ne utvrdi drugačije.

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , bovu je napisao:

jednom upisan otac je otac do smrti ili do zahtjeva biološkog oca za utvrđivanje očinstva. ili dijete kad navrši 18 godina. nemože majka mijenjat djetetu očeve kao što mijenja ljubavnike.  

dijete si priznao i zakonski si njegov otac. imaš obvezu plačat alimentaciju (ako majka to zatraži) ili djete kad postane punoljetno.

dijete si priznao i ono je tvoj nasljednik dok se ne utvrdi drugačije.

Obvezu na alimentaciju ALI i pravo na viđanje i druženje s djetetom, pa čak i traženje skrbništva nad djetetom. 

Podijeli ovu objavu

Znam da to mogu najradije bih da se to sve prije riješi. Ne želim to raditi radi djeteta. Hvala Vam u svakom slučaju na odgovorima. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this