Jump to content

Obiteljska mirovina


estera26

Preporučene objave

Moja prijateljica živi u drugoj državi.Ima hrvatsko državljanstvo.Ima mirovinu.

Dugogodišnji prijatelj,nikakav ljubavnik, koji je trenutno u domu u Zagrebu, ponudio joj je brak kako bi ga mogla naslijediti njegou imovinu i eventualno obiteljsku mirovinu. Navedeni je udovac i djece neme ali ima daljnju rodbinu.

Ima li tu kakvih zakonskih prepreka i koliko najmanje taj brak treba trajati da bi imala pravo na nasljedstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trajanje braka nije bitno, ali bi bilo dobro da ostvare i bračnu zajednicu (dijeljenje stola i postelje) kako ne bi došlo makar i do neuspješnih osporavanja njezinog nasljedstva, koje bi joj moglo narušiti ugled. Znam da je neukusno, ali bilo je vjenčanja u bolničkim posteljama gdje su brakovi bili proglašavani valjanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , estera26 je napisao:

Moja prijateljica živi u drugoj državi.Ima hrvatsko državljanstvo.Ima mirovinu.

Dugogodišnji prijatelj,nikakav ljubavnik, koji je trenutno u domu u Zagrebu, ponudio joj je brak kako bi ga mogla naslijediti njegou imovinu i eventualno obiteljsku mirovinu. Navedeni je udovac i djece neme ali ima daljnju rodbinu.

Ima li tu kakvih zakonskih prepreka i koliko najmanje taj brak treba trajati da bi imala pravo na nasljedstvo.

samo nužni nasljednici mogu osporavat taj brak (ako se vjenčaju). nema djece pa nema ni nužnih nasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija