Jump to content
estera26

Obiteljska mirovina

Preporučene objave

Moja prijateljica živi u drugoj državi.Ima hrvatsko državljanstvo.Ima mirovinu.

Dugogodišnji prijatelj,nikakav ljubavnik, koji je trenutno u domu u Zagrebu, ponudio joj je brak kako bi ga mogla naslijediti njegou imovinu i eventualno obiteljsku mirovinu. Navedeni je udovac i djece neme ali ima daljnju rodbinu.

Ima li tu kakvih zakonskih prepreka i koliko najmanje taj brak treba trajati da bi imala pravo na nasljedstvo.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Trajanje braka nije bitno, ali bi bilo dobro da ostvare i bračnu zajednicu (dijeljenje stola i postelje) kako ne bi došlo makar i do neuspješnih osporavanja njezinog nasljedstva, koje bi joj moglo narušiti ugled. Znam da je neukusno, ali bilo je vjenčanja u bolničkim posteljama gdje su brakovi bili proglašavani valjanima.

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , estera26 je napisao:

Moja prijateljica živi u drugoj državi.Ima hrvatsko državljanstvo.Ima mirovinu.

Dugogodišnji prijatelj,nikakav ljubavnik, koji je trenutno u domu u Zagrebu, ponudio joj je brak kako bi ga mogla naslijediti njegou imovinu i eventualno obiteljsku mirovinu. Navedeni je udovac i djece neme ali ima daljnju rodbinu.

Ima li tu kakvih zakonskih prepreka i koliko najmanje taj brak treba trajati da bi imala pravo na nasljedstvo.

samo nužni nasljednici mogu osporavat taj brak (ako se vjenčaju). nema djece pa nema ni nužnih nasljednika.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad