Jump to content

RTV pretplata - ima li smisla slati prigovore?


Mtaylor

Preporučene objave

Pozdrav! 

 

Vjerojatno već postoji sto i jedna rasprava o ovoj temi ali evo.. 

Dakle prije 10ak dana mi na vrata stana (podstanar sam) dolazi kontrolor HRT-a s izjavom da se ovdje ne plaća pristojba i da se treba prijaviti. Odgovorila sam da stan, kao ni TV ni prijemnik, nisu u mojem vlasništvu i da ja za to ne odgovaram i ako žele mogu kontaktirati vlasnika stana. On odgovara da nema veze ako sam podstanar i da to svejedno moram platiti. Ja sam mu opet ponovila isto i rekla da ja bez gazde neću praviti nikakve prijave na šta je on zaprijetio kaznom od 2000 kn. Ja sam ne poznavajući zakone o pristojbi te (ne) dužnosti kontrolora njemu dala svoje podatke. 

Danas mi je došao račun za 6 mjeseci, iako mu je rečeno da smo na ovoj adresi 3 mjeseca. Pitala sam okolo za savjete, svi su mi rekli da šaljem prigovore i da budem spremna na poziv za sud ukoliko se oni na to odluče, ali svejedno nemaju dokaz da je prijemnik u našem vlasništvu i da će izgubiti parnicu. Ima li smisla upuštati se u to? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mtaylor je napisao:

Pozdrav! 

 

Vjerojatno već postoji sto i jedna rasprava o ovoj temi ali evo.. 

Dakle prije 10ak dana mi na vrata stana (podstanar sam) dolazi kontrolor HRT-a s izjavom da se ovdje ne plaća pristojba i da se treba prijaviti. Odgovorila sam da stan, kao ni TV ni prijemnik, nisu u mojem vlasništvu i da ja za to ne odgovaram i ako žele mogu kontaktirati vlasnika stana. On odgovara da nema veze ako sam podstanar i da to svejedno moram platiti. Ja sam mu opet ponovila isto i rekla da ja bez gazde neću praviti nikakve prijave na šta je on zaprijetio kaznom od 2000 kn. Ja sam ne poznavajući zakone o pristojbi te (ne) dužnosti kontrolora njemu dala svoje podatke. 

Danas mi je došao račun za 6 mjeseci, iako mu je rečeno da smo na ovoj adresi 3 mjeseca. Pitala sam okolo za savjete, svi su mi rekli da šaljem prigovore i da budem spremna na poziv za sud ukoliko se oni na to odluče, ali svejedno nemaju dokaz da je prijemnik u našem vlasništvu i da će izgubiti parnicu. Ima li smisla upuštati se u to? 

sa kontrolorom nisi trebala razgovarati. možeš ga pozdraviti ali nisi obvezna. osobnu i druge podatke daješ samo policiji.  oni prijete bez nekog osnova pa APP. na obavjest ne šalješ nikakav prigovor. račune baci ( osim ako si ih primila preporučenom poštom) nemože dokazat da si ih primila.

ako potpišeš prijavu za neki uređaj (radio ili tv) dužna si plačat pristojbu. niko te nesmije natjerati da potpišeš ono što ti ne odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Mtaylor je napisao:

Odgovorila sam da stan, kao ni TV ni prijemnik, nisu u mojem vlasništvu

 i da budem spremna na poziv za sud ukoliko se oni na to odluče, ali svejedno nemaju dokaz da je prijemnik u našem vlasništvu i da će izgubiti parnicu. Ima li smisla upuštati se u to? 

Ako nemaš u vlasništvu tv prijemnik nisi ga dužna ni prijavit.

Kad te pozovu na sud isto tako kažeš,da je tv od gazde i njega predložiš za svjedoka.E sad kako će gazda reagirat ne znamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , bovu je napisao:

sa kontrolorom nisi trebala razgovarati. možeš ga pozdraviti ali nisi obvezna. osobnu i druge podatke daješ samo policiji.  oni prijete bez nekog osnova pa APP. na obavjest ne šalješ nikakav prigovor. račune baci ( osim ako si ih primila preporučenom poštom) nemože dokazat da si ih primila.

ako potpišeš prijavu za neki uređaj (radio ili tv) dužna si plačat pristojbu. niko te nesmije natjerati da potpišeš ono što ti ne odgovara.

A jbg nisam se dotad kužila u to i čim je spominjao kazne mislim se bolje račun platit nego kaznu.. 

 

prije 1 sat, sivko je napisao:

Ako nemaš u vlasništvu tv prijemnik nisi ga dužna ni prijavit.

Kad te pozovu na sud isto tako kažeš,da je tv od gazde i njega predložiš za svjedoka.E sad kako će gazda reagirat ne znamo.

Stvar je u tome što gazda živi u Austriji i iz tog razloga on nema prijavljeno to, tu nema nikoga cijelu godinu, ja sam u tom stanu samo 3 mjeseca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

Sad je tu pitanje da li si ti posjednik tv-a?

Zvala sam i kontrolora i njihovu službu za korisnike (da ne spominjem da su svi bili jako neuljudni) i svi tvrde da ja to moram plaćat iako u njihovom zakonu ne piše nigdje za podstanare nego "u vlasništvu ili posjedu" i uz pokaz vlasničkog lista

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mtaylor je napisao:

da ne spominjem da su svi bili jako neuljudni

često zaposlenici državnih ,javnih službi se znaju tako ponašati...jer žive u blagodatima sigurnosti svog posla,a i pokojima hvali i kultura ponašanja.......

a što se tiče tv pretplate......na ovom forumu je bilo od nekih članova tvrdnji da postoji način da se ne mora plaćati pretplata....imaju čak i teme ,pa malo proanaliziraj.....neću ulaziti u to jel to moguće ili nije....

međutim,inaće smatram da ne plaćanje pretplate prolazi dok god se oni ne zakaće za tebe...kad jednom uđeš u njihov "vidik" teško češ se izvući....jedino se možeš izvući da kažeš da taj tv nije tvoj i da ga izbaciš iz kuće....pa nek oni dolaze to provjeravati....međutim jel ti možeš da nemaš tv?.....zahvaljujući našem zakonu ,odnosno onima koji su donijeli takav zakon,ako se izvučeš od tv-a...onda će ići na radio...pa na radio u autu,...pa na mobitel,računalo pa na vešmašinu ako kojim slučajem hvata neki signal :)

itd.....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mtaylor je napisao:

A jbg nisam se dotad kužila u to i čim je spominjao kazne mislim se bolje račun platit nego kaznu.. 

ako si platila račun priznaješ da posjeduješ  radio ili tv uređaj na koji se plaća rtv pristojba.

 

, Mister-X je napisao:

 

međutim,inaće smatram da ne plaćanje pretplate prolazi dok god se oni ne zakaće za tebe...kad jednom uđeš u njihov "vidik" teško češ se izvući....jedino se možeš izvući da kažeš da taj tv nije tvoj i da ga izbaciš iz kuće....pa nek oni dolaze to provjeravati....međutim jel ti možeš da nemaš tv?.....zahvaljujući našem zakonu ,odnosno onima koji su donijeli takav zakon,ako se izvučeš od tv-a...onda će ići na radio...pa na radio u autu,...pa na mobitel,računalo pa na vešmašinu ako kojim slučajem hvata neki signal :)

itd.....

možeš iozbaciti tv koliko puta hoćeš i zvat ih da provjeravaju da nemaš tv ili radio.

dok ne odjaviš uređaj( pismeno., zbog propasti stvari) ili priložiš potvrdu servisa o rashodu uređaja  koji je prijavljen radi plaćanja pristojbe ništa od prestanka obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mtaylor je napisao:

Pozdrav! 

 

Vjerojatno već postoji sto i jedna rasprava o ovoj temi ali evo.. 

Dakle prije 10ak dana mi na vrata stana (podstanar sam) dolazi kontrolor HRT-a s izjavom da se ovdje ne plaća pristojba i da se treba prijaviti. Odgovorila sam da stan, kao ni TV ni prijemnik, nisu u mojem vlasništvu i da ja za to ne odgovaram i ako žele mogu kontaktirati vlasnika stana. On odgovara da nema veze ako sam podstanar i da to svejedno moram platiti. Ja sam mu opet ponovila isto i rekla da ja bez gazde neću praviti nikakve prijave na šta je on zaprijetio kaznom od 2000 kn. Ja sam ne poznavajući zakone o pristojbi te (ne) dužnosti kontrolora njemu dala svoje podatke. 

Danas mi je došao račun za 6 mjeseci, iako mu je rečeno da smo na ovoj adresi 3 mjeseca. Pitala sam okolo za savjete, svi su mi rekli da šaljem prigovore i da budem spremna na poziv za sud ukoliko se oni na to odluče, ali svejedno nemaju dokaz da je prijemnik u našem vlasništvu i da će izgubiti parnicu. Ima li smisla upuštati se u to? 

Za sve ubuduće koji se nađu u slićnim situacijama :

Kada vam se osoba predstavi kao inkasator HRT-a, ODMAH s istom osobom prekinite kontakt!

Zatvorite vtata bez pozdrava! 

Nikakva potpisivanja ili ustupanja istim osobama na uvid svoje osobne podatke. 

Nemaju nikakve zakonske ovlasti od bilo koga išta dobtiti, odnosno bilo kakve osobne podatke koje traže ili ulaziti u stanove i kuće! 

Ako im pak date osobne podatke ili potpis, HRT-a čete se riješiti jedino i to možda samo putem sudske parnice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija