Jump to content

Korištenje tuđe nekretnine - Hrvatski telekom


Sunasce

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Sunasce je napisao:

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

 

 

zatečeno stazanje. ali nožeš  im poslati prijedlog za sklapanje uigovora o najmu (pismeno preporučeno sa povratnicom). ako prihvate od sklapanja ugovora teče najam. ako  se pozovu na zatečeno stanje piši kući propalo. ako ćeš sanirati krov a kabeli ti smetaju pismeno traži da izmaknu kabele.

mogu samu upisati pravo služnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija