Jump to content
Sign in to follow this  
Sunasce

Korištenje tuđe nekretnine - Hrvatski telekom

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 10 sati , Sunasce je napisao:

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

zatečeno stazanje. ali nožeš  im poslati prijedlog za sklapanje uigovora o najmu (pismeno preporučeno sa povratnicom). ako prihvate od sklapanja ugovora teče najam. ako  se pozovu na zatečeno stanje piši kući propalo. ako ćeš sanirati krov a kabeli ti smetaju pismeno traži da izmaknu kabele.

mogu samu upisati pravo služnosti.

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , Sunasce je napisao:

iako su u nepoštenom posjedu

No u konkretnom slučaju je posjed istinit,a poštenje se predmnjeva dok se ne dokaže suprotno(čl.18 st.2 i 5 ZV).

Prije 9 minuta, bovu je napisao:

mogu samu upisati pravo služnosti.

Slažem se,vlasništvo ne dolazi u obzir.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio alanalaura
      Nakon uredne trudnoće i poroda bez komplikacija rodila sam zdravo dijete te sam 4 dan po pravilu trebala ići kući. Treći dan ujutro u vizitu mi je došao ginekolog i nakon pregleda rekao "Oooo što mi tu imamo?" i pokazao mi na pupak, nakon čega sam ja rekla "pupak", a on mi je odgovorio "Nije to pupak, to je bruh" i gurnuo kažiprst u ispupčeni pupak duboko unutra i počeo njime lijevo desno vrtiti i govorio mi "Gle koja je to rupa! Gle šta je to! Gle rupe!" "Evo možeš i sama probat kolka je to rupa, gurni prst unutra, ajde probaj" "Tu ti se  crijeva zapletu i onda umreš" i nakon toga izašao iz sobe. Naveće sam ga pitala bi li se to moglo operirati što prije na što mi se nasmijao i rekao "Što si se uplašila da ćeš umrijeti" i otišao. Nakon tog grubog mlatarenja po pupku počela sam osjećati neugodu i bol u trbuhu što sam i rekla cimerici da me od tog pregleda sad sve boli. Jednom me tog dana malo zgrčilo ali sam to pripisala vraćanju maternice jer su mi rekli da to može boliti. Idućeg jutra čekala sam supruga da dođe po mene i pojela krušku. Nakon par minuta počeli su neizdrživi i neopisivi bolovi i grčevi u pupku, pala sam na pod i vrištala i pozivala u pomoć. Nakon spazmolitika i infuzije me malo manje boljelo te prilikom pregleda kirurga rekao je da nije ukliješten bruh i da nema razloga za hitnu operaciju. Napravljene su mi kompletne ginekološke pretrage i sve je s te strane bilo u redu. Od kako sam došla kući pet mjeseci sam svakodnevno vrištala nakon svakog jela i plakala i razmišljala hoću li umrijeti, išla sam na pretrage i sve je bilo u redu, jedino je ultrazvuk pokazao da se u pupuku u herniji nalazio dio tankog crijeva koji se tu lagano pomicao i kako je taj dr rekao vjerojatno nakon što hrana dođe u taj dio crijeva nije ni čudo da me pri prolasku kroz to boli. Kako je došlo vrijeme da nisam više mogla jesti krutu hranu jer me pri prolasku hrane kroz crijevo neopisivo boljelo pisala sam bolnici i molila da me operiraju. Kirurg mi nije vjerovao da me boli od toga ali me pristao operirati. Nakon operacije prestali su ti neopisivi i neizdrživi bolovi, ostala je tupa bol i osjećaj rupe u trbuhu te povremeno grčenje i bolovi koji su prilično jaki, međutim ipak se daju izdržati te posebno boli ako bi se najela ili kad se hrana nakupi pa digne šavove koji zatim guraju meko tkivo a što se događa svakih par dana, te  sam čitala da zbog tog što sam šivana ne bi smjela više imati djece jer kako bi trbuh rastao šavovi bi popucali što bi dovelo do unutarnjeg krvarenja i smrtnog ishoda za mene i plod.
      Budući da sam ušla u rodilište kao zdrava osoba a izašla doživotno oštećena i zakinuta za daljnje potomstvo, sve zbog bahatosti i arogantnog ponašanja i nepažljivog pregleda liječnika, te kako i dalje određeni bolovi postoje, te se ne mogu se pomiriti sa činjenicom koju mi je kirurg rekao "To će te doživotno boljeti", a imam 34 godine, te kako sam do sad potrošila mnogo novaca na pretrage, a trebala bih još pretraga obaviti čak i van Hrvatske u klinici specijaliziranoj za pupčane hernije jer naši liječnici nemaju koliko vidim dovoljno iskustva s time, te sam i sa psihičke strane mnogo pretrpjela razmišljajući hoću li uopće doživjeti prve korake djeteta te da ne spominjem da prva tri mjeseca nakon operacije nisam ni smjela primiti svoje dijete ni kad je bilo bolesno ni kad me najviše trebalo,  razmišljam da podnesem kaznenu prijavu protiv liječnika sa imovinsko pravnim zahtjevom za odštetu, no kako ne bih htjela čovjeku upropasiti karijeru ili narušiti ugled zanima me mogu li podnijeti kaznenu prijavu za nesavjesno liječenje protiv bolnice kao institucije ili baš moram ići direktno protiv liječnika?
    • objavio digalic@gmail.com
      Poštovani, imam radove na zemljištu oko kuće i bager od izvođača radova je neovlašteno ušao preko susjedovog travnjaka. Susjed me ucjenjuje da mu platimo određenu cifru ili će tužiti mene i izvođača radova. Šteta koja je nastala su 2 traga na travnjaku. Šta da radim? Jel može uopće mene tužiti ili samo firmu? Jel se isplati ići na sud? Da mu ponudim neku manje pare? 
      Hvala
    • objavio Joy25
      Pozdrav svima,
      Oprostite što ovako upadam kao padobranac,ali bi mi stvarno svaka pomoć dobrodošla.
      Nedavno sam imala prometnu nesreću u kojoj nisam krivac (čovjek se iza zabio u mene) , prošla sam sa lakšim tjelesnim ozljedama.
      Na procjeni štete su mi proglasili totalnu štetu na osnovu starosti vozila  (2001g).
      Oštećen je zadnji branik,vrata od gepeka,far,vezni lim i dio bočne stijene.
      Novac koji dobijem najvjerojatnije neće biti dovoljan za popravak.
      Automobil ne želim prodavati u dijelove,a čak i da prodam to neće biti dovoljno za kupovinu novog vozila.Nadoplatu si trenutno ne mogu priuštiti,kredit otplaćujem iduće 3 godine,novac nije dovoljan ni za dio kredita.
      Osim toga,oštećena sam te smatram da imam pravo na popravak vozila bez obzira na starost.
      Pitanje je sljedeće: da li postoji ikakva šansa da izvučem popravak u njihovom servisu i o njihovom trošku?
      Mogu li se ikako sa njima nagoditi za popravak tih dijelova koji su nabrojani u izvidu štete, pozvati na neki dio zakona ?
      Nadalje,da li imam pravo odštete zbog nategnuća kralježnice (imam dokumentaciju sa traumatologije)?
      Ovo mi je prva nesreća, natezanja po sudovima mi nisu ni na kraj pameti,prvenstveno zbog posla i vremena .
      Unaprijed se svima zahvaljujem 
    • objavio LanaLanica
      Pozdrav, 

Situacija je sljedeća: Prije 4 mjeseca sam imala prometnu za vrijeme radnog vremena ( ja sam terenski komercijalist) nakon čega sam otvorila ozljedu na radu. Nisam bila kriva za prometnu ja, već drugi auto. Ozljedom na radu, btw, moj poslodavac nije baš bio oduševljen, bili bi oni pristali da nisam uopće otvarala bolovanje, već da samo sjedim doma. Unatrag mjesec i pol mi se zdravstveno stanje dosta pogoršalo i izgleda da ću morati i na operaciju. 
      Mene zanima sljedeće:
      - Koja su moja prava? Koji zakon iščitavam što se tiče ozljede na radu?
      - Koga utužujem za naknadu štete?
      - Koja je odvjetnička praksa kod uzimanja % odnosno naplate angažmana? Ono cca da imam neki orijentir.
      - Koji zakon gledam što se tiče odšteta?

Evo nadam se da sam konkretna dovoljno pa da ćete me moći usmjeriti.

Hvala, 

Lanci

• objavio Stran4c
      Poštovani,
      U studenom sam imao prometnu u kojoj su sudjelovala još dva vozila pri čemu sa ja u trenutku sudara stajao na cesti u koloni. Pri tome je treće vozilo udarilo u drugo koje je zatim udarilo u stražnji kraj mojeg vozila. Kako šteta nije bila velika i svi su bili neozljeđeni sklonili smo vozila sa ceste, odlučili smo ne zvati policiju, ispunili europsko izvješće i razmijenili podatke. Nakon par dana otišli smo na procjenu štete ja i vozač vozila koje je udarilo u moje (međutim vozač trećeg vozila nije bio). U prvom izvješću kao štetnika naveo sam vozača vozila koje je udarilo u moje, međutim u osiguranju (Croatia osiguranje) su mi rekli da štetnik u našem slučaju je vozač zadnjeg vozila pa smo tako napisali u novom izvješću i predali europska izvješća. Na moj upit rekli su da ne trebamo kontaktirati trećeg vozača već da će to oni učiniti. Već sljedeći dan dobio sam procjenu i otišao na popravak u ovlašteni servis. Nakon popravka javljaju mi iz servisa da su im iz osiguranja javili da stvari s odštetom nisu sređene jer čekaju iskaz trećeg vozača i  da trebam sam podmiriti trošak ukoliko želim preuzeti auto. Naravno to sam i učinio, a oni potvrdu proslijedili u osiguranje. Zovem osiguranje iz kojeg kažu da će poslati požurnicu štetniku. Sljedeći dan zovem trećeg vozača(inače vozač Radio Taxia sa službenim vozilom) koji kaže da ga iz osigranja nisu uopće kontaktirali i kao sve ok on obećava da će dati iskaz jer da nije "đubre" i da se drži riječi. Naravno šipak od toga jer evo danas dobijem obavijest iz osiguranja da još čekaju iskaz i nisu u mogućnosti utvrditi osnovanost istog. Kontaktirao sam HUO u međuvremenu od njih nikakvog odgovora.
      Zanima me mogu li sad išta napraviti da pokrenem stvar?
  • Online korisnici