Jump to content
Sign in to follow this  
Sunasce

Korištenje tuđe nekretnine - Hrvatski telekom

Preporučene objave

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 10 sati , Sunasce je napisao:

Poštovani, 

Molim pomoć u rješavanju problema za koji sam tek nedavno saznala. 

Tijekom rješavanja pitanja vlasništva (darovanje nekretnine) pregledom dokumentacije utvrdila sam da ne postoji ugovori bilo o najmu/korištenju dijela tavanskog prostora za potrebe HT-a. 

Naime, prema priči starijih ukućana, prije skoro 30-ak godina HT je umjesto da za još dvije kuće u susjedstvu postavi dva stupa/bandere za priključenje navedenih, postavio čvorište na našem tavanu koje zračnom kablovima (preko također našeg zemljišta) dolaze do istih. 

Guglala sam svašta nešto po webu (nemam za odvjetnika, a trebalo bi sanirati krovište iz 1961) pa vidim da postoje dvije vrste potraživanja: naknada za stjecanje bez osnove ili odštetni zahtjev. 

Pretpostavljam da je nemoguće tražiti za cijelo razdoblje naknadu već samo za 5 godina unazad. 

Opet muči me eventualna dosjelost (stari nisu nikad radili pritužbe iz neznanja, a u to doba bili su sretni i da dobiju telefon) pa da mi se ne bi desilo da se HT, iako su u nepoštenom posjedu, poželi upisati na dio nekretnine. 

Molim Vaše prijedloge. 

Hvala unaprijed. 

zatečeno stazanje. ali nožeš  im poslati prijedlog za sklapanje uigovora o najmu (pismeno preporučeno sa povratnicom). ako prihvate od sklapanja ugovora teče najam. ako  se pozovu na zatečeno stanje piši kući propalo. ako ćeš sanirati krov a kabeli ti smetaju pismeno traži da izmaknu kabele.

mogu samu upisati pravo služnosti.

Podijeli ovu objavu

prije 10 sati , Sunasce je napisao:

iako su u nepoštenom posjedu

No u konkretnom slučaju je posjed istinit,a poštenje se predmnjeva dok se ne dokaže suprotno(čl.18 st.2 i 5 ZV).

Prije 9 minuta, bovu je napisao:

mogu samu upisati pravo služnosti.

Slažem se,vlasništvo ne dolazi u obzir.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio Joy25
      Pozdrav svima,
      Oprostite što ovako upadam kao padobranac,ali bi mi stvarno svaka pomoć dobrodošla.
      Nedavno sam imala prometnu nesreću u kojoj nisam krivac (čovjek se iza zabio u mene) , prošla sam sa lakšim tjelesnim ozljedama.
      Na procjeni štete su mi proglasili totalnu štetu na osnovu starosti vozila  (2001g).
      Oštećen je zadnji branik,vrata od gepeka,far,vezni lim i dio bočne stijene.
      Novac koji dobijem najvjerojatnije neće biti dovoljan za popravak.
      Automobil ne želim prodavati u dijelove,a čak i da prodam to neće biti dovoljno za kupovinu novog vozila.Nadoplatu si trenutno ne mogu priuštiti,kredit otplaćujem iduće 3 godine,novac nije dovoljan ni za dio kredita.
      Osim toga,oštećena sam te smatram da imam pravo na popravak vozila bez obzira na starost.
      Pitanje je sljedeće: da li postoji ikakva šansa da izvučem popravak u njihovom servisu i o njihovom trošku?
      Mogu li se ikako sa njima nagoditi za popravak tih dijelova koji su nabrojani u izvidu štete, pozvati na neki dio zakona ?
      Nadalje,da li imam pravo odštete zbog nategnuća kralježnice (imam dokumentaciju sa traumatologije)?
      Ovo mi je prva nesreća, natezanja po sudovima mi nisu ni na kraj pameti,prvenstveno zbog posla i vremena .
      Unaprijed se svima zahvaljujem 
    • objavio LanaLanica
      Pozdrav, 

Situacija je sljedeća: Prije 4 mjeseca sam imala prometnu za vrijeme radnog vremena ( ja sam terenski komercijalist) nakon čega sam otvorila ozljedu na radu. Nisam bila kriva za prometnu ja, već drugi auto. Ozljedom na radu, btw, moj poslodavac nije baš bio oduševljen, bili bi oni pristali da nisam uopće otvarala bolovanje, već da samo sjedim doma. Unatrag mjesec i pol mi se zdravstveno stanje dosta pogoršalo i izgleda da ću morati i na operaciju. 
      Mene zanima sljedeće:
      - Koja su moja prava? Koji zakon iščitavam što se tiče ozljede na radu?
      - Koga utužujem za naknadu štete?
      - Koja je odvjetnička praksa kod uzimanja % odnosno naplate angažmana? Ono cca da imam neki orijentir.
      - Koji zakon gledam što se tiče odšteta?

Evo nadam se da sam konkretna dovoljno pa da ćete me moći usmjeriti.

Hvala, 

Lanci

• objavio Stran4c
      Poštovani,
      U studenom sam imao prometnu u kojoj su sudjelovala još dva vozila pri čemu sa ja u trenutku sudara stajao na cesti u koloni. Pri tome je treće vozilo udarilo u drugo koje je zatim udarilo u stražnji kraj mojeg vozila. Kako šteta nije bila velika i svi su bili neozljeđeni sklonili smo vozila sa ceste, odlučili smo ne zvati policiju, ispunili europsko izvješće i razmijenili podatke. Nakon par dana otišli smo na procjenu štete ja i vozač vozila koje je udarilo u moje (međutim vozač trećeg vozila nije bio). U prvom izvješću kao štetnika naveo sam vozača vozila koje je udarilo u moje, međutim u osiguranju (Croatia osiguranje) su mi rekli da štetnik u našem slučaju je vozač zadnjeg vozila pa smo tako napisali u novom izvješću i predali europska izvješća. Na moj upit rekli su da ne trebamo kontaktirati trećeg vozača već da će to oni učiniti. Već sljedeći dan dobio sam procjenu i otišao na popravak u ovlašteni servis. Nakon popravka javljaju mi iz servisa da su im iz osiguranja javili da stvari s odštetom nisu sređene jer čekaju iskaz trećeg vozača i  da trebam sam podmiriti trošak ukoliko želim preuzeti auto. Naravno to sam i učinio, a oni potvrdu proslijedili u osiguranje. Zovem osiguranje iz kojeg kažu da će poslati požurnicu štetniku. Sljedeći dan zovem trećeg vozača(inače vozač Radio Taxia sa službenim vozilom) koji kaže da ga iz osigranja nisu uopće kontaktirali i kao sve ok on obećava da će dati iskaz jer da nije "đubre" i da se drži riječi. Naravno šipak od toga jer evo danas dobijem obavijest iz osiguranja da još čekaju iskaz i nisu u mogućnosti utvrditi osnovanost istog. Kontaktirao sam HUO u međuvremenu od njih nikakvog odgovora.
      Zanima me mogu li sad išta napraviti da pokrenem stvar?
    • objavio kukidr
      Poštovani,
      tražim usluge odvjetnika ( u Zagrebu ) kojemu nije problem pokrenuti odštetni zahtjev prema mojem bivšem odvjetniku zbog propuštanja roka za podnošenje žalbe na prvostupanjsku presudu. Predmet koji se vodi je prilično osjetljiv te sam nemar odvjetnika ima svoju dodatnu težinu. Sam predmet i ostale detalje prezentirat ću prilikom razgovora.
      Molim zainteresirane da me kontaktiraju na mail adresu msdrazen@gmail.com
      Unaprijed se zahvaljujem
      Dražen

• Online korisnici