Jump to content
Justitiaest

premještaj u policiji

Preporučene objave

Pozdrav,

odredbe čl. 76. Zakona o policiji: "Policijskog službenika ne može se premjestiti sukladno članku 72. ovoga Zakona, ako je na poslovima policijskog službenika proveo više od 20 godina, osim uz pisani pristanak.".

Dakle, može li se tek tako policajca sa više od 20 godina službe premjestiti u drugu policijsku postaju pod izlikom potrebe službe i  / ili smanjenja putnih troškova te da se radi samo o privremenom premještaju na 6 mjeseci?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Ovo se ne odnosi na te privremene premještaje, tako da pristanak nije uvjet (privremeno je po čl. 73., a pristanak (u drugom stavku čl. 76. koji citiraš) se odnosi na čl. 72.). Tu odredbu su slabo koristili, ali sad su počeli, kao potpuno legalno sredstvo pritiska...

Inače, i što se tiče tog pristanka, jednom kolegi je rečeno, ako ne pristane na premještaj koji mu uvjetno odgovara, da će ga premjestiti negdje gdje mu uopće ne odgovara, pa neka tuži, jer će do okončanja sudskog postupka već vjerojatno imati uvjete za mirovinu... Potpisao je pristanak na ovo mjesto koje mu uvjetno odgovara, naravno.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Članak 73.
Policijskog službenika može se po potrebi službe privremeno premjestiti najduže na 6 mjeseci, odnosno do povratka odsutnog policijskog službenika kojeg zamjenjuje.
 
Ovdje se samo određuje na koji rok se premješta, a temelj premještanja je čl.72. zakona.
Znači, po ovome premještaja sa više od 20 g. službe i bez pisanog pristanka nema. Zar ne?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Jok, radi se o zasebnim vrstama premještaja, tako da su čl. 72. i 73. potpuno različiti, a čl. 76. se odnosi samo na čl. 72.

Premještaja nema bez pristanka, ali privremenog premještaja ima.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Dakle, policijski narednik radi na mjestu vođe ophodnje i premješta ga se u drugu postaju na mjesto vođe ophodnje. Da li je to ok obzirom na stečeno zvanje i propisano zvanje za radno mjesto?

Zašto se uzima izjava na zapisnik ako slaganje/neslaganje s premještanjem ne odgađa izvršenje?

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×