Jump to content
Karlita777

DJEČJI DOPLATAK

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me imam li pravo na dječji doplatak ako sam rastavljena s dvoje maloljetne djece, a  mjesečna primanja su netto  5.400,00 kn. Djeca dobivaju alimentaciju od 3000,00 kn pa me zanima gleda li se cijeli iznos alimentacije i imam li pravo na doplatak.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 6 minuta, Karlita777 je napisao:

Poštovani,

Zanima me imam li pravo na dječji doplatak ako sam rastavljena s dvoje maloljetne djece, a  mjesečna primanja su netto  5.400,00 kn. Djeca dobivaju alimentaciju od 3000,00 kn pa me zanima gleda li se cijeli iznos alimentacije i imam li pravo na doplatak.

Hvala

Mene zanima, od kada će se primjenjivati NOVI dohodovni cenuzi po članu obitelji. 

Naime, "Vlada je na sjednici u četvrtak usvojila izmjene Zakona o doplatku za djecu kojima se mijenja dohodovni cenzus i povisuje s 50 posto na 70 posto proračunske osnovice, odnosno sa sadašnjih 1663 na 2328 kuna. 
Alimentacija se ne gleda. Ne ulazi u izračun. 

Uređeno od Kompa

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Mene zanima, od kada će se primjenjivati NOVI dohodovni cenuzi po članu obitelji. 

Naime, "Vlada je na sjednici u četvrtak usvojila izmjene Zakona o doplatku za djecu kojima se mijenja dohodovni cenzus i povisuje s 50 posto na 70 posto proračunske osnovice, odnosno sa sadašnjih 1663 na 2328 kuna. 
Alimentacija se ne gleda. Ne ulazi u izračun. 

Saznao sam, od 01.07. 2018. stupaju na snagu izmjene zakona o doplatku na djecu, vezano za dohodovni cenzus po članu obitelji. Sada sam gledao vijesti. 

Što se tiče pak alimentacije ona ne utječe ni na onoga tko je u ime djece prima ali ni na onoga tko ju je dužan davati, a taj koji je daje ima novu obitelj i djecu u toj obitelji. Alimentacija koju daje ne uzima mu se kao olakšica prilikom zahtjeva za dječji doplatak u novoj obitelji za novu djecu. 

Uređeno od Kompa

Podijeli ovu objavu

Prije 33 minuta, Kompa je napisao:

Saznao sam, od 01.07. 2018. stupaju na snagu izmjene zakona o doplatku na djecu, vezano za dohodovni cenzus po članu obitelji. Sada sam gledao vijesti. 

Što se tiče pak alimentacije ona ne utječe ni na onoga tko je u ime djece prima ali ni na onoga tko ju je dužan davati, a taj koji je daje ima novu obitelj i djecu u toj obitelji. Alimentacija koju daje ne uzima mu se kao olakšica prilikom zahtjeva za dječji doplatak u novoj obitelji za novu djecu. 

Dodatak citiranom:,

vlada je prihvatila i u saborsku proceduru uputila izmjene "Zakona o dječjem doplatku", a koje izmjene, budu li prošle u Saboru RH, stupaju na snagu  01.07.2018.

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Karlita777 je napisao:

Poštovani,

Hvala

Prilikom određivanja cenzusa po članu kućanstva, gledaju se svi oporezivi prihodi u istom kućanstvu ostvareni u prošloj godini. Znači, OPOREZIVI, alimentacija nije oporeziva u bilo kojem pogledu. 

Tako da, iza 01.07.18. podnesite zahtjev za dječim doplatkom, naravno uz zahtjev i svu potrebitu dokumentaciju a koja će biti navedena u zahtjevu kao potrebita. 

Podijeli ovu objavu

Jos me zanima ako  bivsi suprug i ja  ne zivimo vec tri godine zajedno, a razvedeni smo od 11 mjeseca prosle godine ,hoće li mi to stvarati probleme pri zahtjevu za alimentacijom? Imam dokument s jedne od parnice u kojoj pise da ne zivimo zajedno tri godine. Treba li mi jos neka izjava?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Neće Vam stvarati probleme, samo Zahtijevu priložite pravomoćnu Presudu o razvodu braka...

Jedino mi nije jasno što u prvom postu pišete da djeca primaju, na ime uzdržavanja (alimentaciju), iznos od 3.000,00, a postavljate pitanje hoće li Vam predstavljati problem pri Zahtijevu za alimentacijom..?

Podijeli ovu objavu

Zna li tko, da li su donesene promjene u Zakonu o dječjem doplatku, vezano za povećanje  cenzusa????? 

Što je s tim? 

Uređeno od Kompa

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Mislim da još nisu..

Evo jesu, danas u saboru su izglasovali novi zakon o dječjem doplatku sa čak 105 glasova saborskih zastupnika "ZA". 

https://www.jutarnji.hr/life/obitelj-i-djeca/djecji-doplatak-primat-ce-dodatnih-150000-djece-u-hrvatskoj-sabor-prihvatio-izmjene-zakona-plenkovic-jos-ranije-otkrio-koliko-ce-to-kostati/7538412/

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad