Jump to content

Septička jama na javnoj površini


mmaatt

Preporučene objave

Ako tko može pomoć, ispod moje kuće i susjedne kuće na javnoj površini susjed je napravio prije nekoliko godina septičku jamu. Prijavio sam sve komunalnom redarstvu pa me zanima koje su njihove ovlasti ,te ima li potrebe o svemu obavijestiti sanitarnu inspeokeciju ? Također prilikom razgovora sa redarima dali su mi naslutiti da će vjerojatno izdati rješenje o uklanjanju , al budući da je susjedodsutan  ,neće biti nazočan očevidu  ima li koji brži i efikasniji način ngo da se čekaju rokovi očitovanja na zapisnik pa rokovi za provedbu rješenja...??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mmaatt je napisao:

budući da je susjedodsutan  ,neće biti nazočan očevidu

Ne mora ni biti prisutan. Komunalni redar ima ovlasti ući na česticu, pripadajuće zemljište zgrade ili druge građevine, što u ovom slučaju ni ne mora ako je navedeno na javnoj pvršini.

Nadalje, ako u tome postupku utvrdi povredu propisa može donijeti rješenje i bez saslušnja stranke (susjeda).

, mmaatt je napisao:

ima li koji brži i efikasniji način ngo da se čekaju rokovi očitovanja na zapisnik pa rokovi za provedbu rješenja

Sam postupak donošenja rješenja je točno propisan odredbama čl.55 st.2, 3 i 4 Zakona o građevinskoj inspekciji.

(2) U provedbi nadzora komunalni redar rješenjem naređuje investitoru, odnosno vlasniku uklanjanje građevine, odnosno njezina dijela, čijem se građenju prema posebnom propisu može pristupiti bez građevinske dozvole, glavnog projekta, tipskog projekta i drugog akta, odnosno njezina dijela, ako se gradi ili je izgrađena protivno prostornom planu, propisu kojim se uređuje komunalno gospodarstvo ili drugom propisu.

(3) Rješenjem iz stavaka 1. i 2. ovoga članka određuje se:

1. rok u kojem je investitor, odnosno vlasnik obvezan postupiti po rješenju i

2. način izvršenja rješenja putem treće osobe.

(4) Rješenjem iz stavaka 1. i 2. ovoga članka upozorava se investitora, odnosno vlasnika da će se:

1. izvršenju rješenja putem treće osobe pristupiti ako se utvrdi da u određenom roku nije postupio po rješenju

2. izvršenje rješenja putem treće osobe provesti na odgovornost i trošak izvršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Došli su predstavnici  komunalnog redarstva, susjeda nije bilo, te sam samo ja potpisao zapisnik. Dogovoreno je da izađe na teren ovlašteni geodeta kako bi se točno izmjerilo gdje se nalazi septička , te će se nakon toga poduzimati daljnji koraci, pretpostavljam da je to obavijest vodopravnoj inspekciji,,,???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim baš što bi vodopravna inspekcija imala s tim kad je zakonski okvir za postupanje kom.redara sasvim jasan. Između ostalog

"(3) Iznimno od stavka 2. ovoga članka protivno prostornom planu može se bez građevinske dozvole i glavnog projekta na građevnoj čestici postojeće zgrade za potrebe te zgrade graditi cisterna za vodu i septička jama zapremine do 27 m³", te

"(1) Bez građevinske dozvole i glavnog projekta može se graditi:

1. Pomoćna građevina koja se gradi na građevnoj čestici postojeće zgrade,odnosno na građevnoj čestici zgrade za koju postoji akt kojim se odobrava građenje, za potrebe te zgrade i to:

a) cisterna za vodu i septička jama zapremine do 27 m³".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PA vodopravna inspekcija također izlazi na teren kada su u pitanju septičke jame , tako je barem bilo što se kaže do jučer. Prema navodima redara oni ne mogu utvrditi dali septička jama pušta ili ne pušta. Jedino moogu utvrditi dali se nalazi na javnoj površini. Tragično je što svi od sebe miču sve, nitko nije  za ništa. Hvala na informacijama . ! Ugodan dan !   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija