Jump to content

Najam privatnog osobnog automobila tvrtki


maestro

Preporučene objave

Nedvano sam registrirao tvrtku (doo), a svoj osobni automobil sam kupio prije dvije godine na kredit. Sada svoj automobil ne mogu prodati tvrtki jer bih morao prije otplatiti kredit banci (takav je ugovor s bankom), a otplata kredita mi nije povoljna opcija (bar ne za sad).

Da li postoji mogućnost da svoj automobil iznajmim tvrtci na korištenje? Nisam nigdje mogao pronaći nekakv zakon ili pravilmik koji bi razrješio situaciju pod kojim uvjetima bih to mogao napraviti. Ako može savjet da li je to izvedivo, te gdje je to regulirano?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Da slažem se da je jedno od rješenja i putni nalog, ali onda koliko mi je poznato nemaš pravo na odbitak PDV po R1.

 

Po mome mišljenju mislim da imaš pravo da iznajmiš auto svojoj firmi te da na osnovu toga ugovora koristiš i odbitak PDV-a po računima za gorivo.

 

Najbolju informaciju o tome možeš dobiti u poreznoj upravi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguce su dvije opcije:

- auto iznajmis firmi, za to trebas napraviti ugovor o najmu automobila firmi. Takav ugovor moras ovijeriti kod biljeznika i na poreznoj upravi koja ce ti razrezati porez na najam. Tada ti se priznaje 70% troskova (gorivo, odrzavanje i sl), i priznaje ti se PDV (70%).

- loco voznja, isplacuje se po prijedenom kilometru (30% cijene benzina E95), no tada ne mozes pravdati racune za gorivo, odrzavanje i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija