Jump to content

Nezakonito prepoznavanje


Damdrozg

Preporučene objave

Poštovani, evo imam pitanje u vezi jednog kaznenog postupka.

 

Naime svjedok je u policijskoj stanici radio prepoznavanje tada osumjičenika, sada okrivljenog.

 

Okrivljeni smatra da je prepoznavanje odrađeno na nezakonit način te je tražio od suda izdvajanje nezakonito pribavljenog dokaza koje je sud odbio. Okrivljenik nema pravo žalbe na postupak suda prije presude.

 

Da objasnim zašto okrivljeni smatra da je dokaz ne zakonit.

 

Svjedočenje dotičnog svjedoka na sudu:

 

OKR:  Tamo na policiji su vam pokazali neke osobe između kojih ste vi nekoga prepoznali. Recite mi prije tog prepoznavanja, da li su vam pokazivane kakve slike nekih osoba?

SVJ: Da. Na policiji su mi pokazivali slike.

OKR: Čije slike su vam pokazivali? Možete li se sjetiti?

SVJ: Njegove slike su mi pokaziali. Ali ja ga nisam prepoznala, rekli su mi to je on, tu svira bubnjeve, tu je s curom. Na tim slikama je bil puno mršaviji.

 

Molim vaše mišljenje o tome je li ovaj dokaz pribavljen na zakonit ili nezakonit način?

Hoće li vrhovni sud ovaj dokaz izdvojiti iz spisa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Ukoliko je tako, po meni prepoznavanje nije počinjeno na zakonit način i ne bi se smjelo uzeti kao validan dokaz.

To je iz transkripta svjedočenja, znači točno tim riječima je u zapisniku. Nije mi jasno zašto trenutni sud nije to izdovjio.

 

Sad okr. ima opciju iznositi obranu ili se braniti sutnjom.

 

Ako iznosi obranu mora na temelju drugih dokaza priznati da je bio u kontaktu sa oštečenom osobom, a ako pak se brani šutnjom onda je gotovo sigurno osuđujuca presuda i moglo bi biti veoma opasno ako vrhovni sud ne izuzme taj dokaz. Ako padne taj dokaz onda padaju i svi ostali koje tužiteljstvo ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija