Jump to content

Čestica izgubljena u parnici


Tiz

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam sljedeću situaciju, pred 22g mijenjao sam svoju zemlju (česticu A) koja se nalazi udaljena od moje kuće za zemlju koja se nalazi uz moju kuću (čestica B), na zahtjev vlasnice čestice B jer je njoj odgovarala ta čestica A obzirom je bila uz njezino dvorište. Sve ove godine nismo upisali vlasništvo (jasno mi je sam sam si kriv...) i pred par godina dotična vlasnica čestice B se pojavila i rekla da je zamjena čestica bila samo privremena i neka ju izvolim isplatiti za tu njezinu česticu. Kako ja nisam htio obzirom na prvotnu zamjenu usljedila je tužba i sud koji sam izgubio (opet sam sam si kriv- nisam vjerovao da ljudi mogu lagati na sudu...). Tijekom svih godina ja sam na  toj čestici posadio voćnjak i sagradio garažu te na nju platio legalizaciju i sve komunalije, no kako je u odluci suda pisalo da se čestica očisti od stvari i ljudi te vrati u vlasništvo moj odvjetnik kaže da to sve sada pripada njima i da garažu i voćnjak ne smijem dirat tj ne smije srušit/razmontirat? Da li je to istina?

 

Nakon što sam izgubio sud za česticu koja se drži za moje dvorište, a nemam novaca koje tužitelj traži da ju kupim, odvjetnik mi je rekao da obzirom da je ta čestica u građevonskoj zoni općine, tužitelj može ako odluči nešto graditi tražiti  da mu dam pravo prolaza do njegove čestice jer je moje dvorište odmah do ceste i najlogičnije je pristup, a već tuda i ja vozim (njegoa čestic nemam prilaznog puta osim iz aviona). Da li je to istina, koji su uvjeti da bi ja to morao? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Čestica izgubljena u parnici
prije 3 sati , Tiz je napisao:

kaže da to sve sada pripada njima i da garažu i voćnjak ne smijem dirat tj ne smije srušit/razmontirat? Da li je to istina?

Zavisi kolika je i na što se odnosi ta laž. Vidite odredbe čl.152 i 154 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. 

prije 3 sati , Tiz je napisao:

Da li je to istina, koji su uvjeti da bi ja to morao? 

 Vidite čl.191 istog zakona.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Spitfire je napisao:

Zavisi kolika je i na što se odnosi ta laž. Vidite odredbe čl.152 i 154 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. 

 Vidite čl.191 istog zakona.

 

Znam za taj članak no kako nisam pravnik prilično mi je "plastičan" , pa bi molio ako mi možete životnije objasniti ? Još samo napomena iza moje čestice nalazi se neizgrađena čestica koju tuženik može kupiti,pa si tuda stvoriti prilazni put koji u puno manjem dijelu ometa moju česticu,da li je to nešto što bi sud eventualno uzeo u obzir?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija