Jump to content
Sign in to follow this  
nepar

Privremeni boravak i rastava

Preporučene objave

Postovani, imam odobreni privremeni boravak u RH na temelju sklapanja braka sa Hr drzavljanom. Drzavljanka sam treće zemlje. U braku smo oko dvije godine i u zadnje vrijeme se ne slaženo baš najbolje. Postoji izgledna mogućnost sporazumne rastave, pa me interesira, hoće li automatski doći i do prekida privremenog boravka? Da li bi se boravak mogao nastaviti zbog posla? Zaposlena sam za stalno u RH. I imam li pravo normalno boraviti i raditi u RH za vrijeme trajanja eventualne rastave?  Hvala. Lp.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nemamo djece. Samo me brine to da li bi mi na osnovu posla ponovo odobrili boravak i da li za sve to vrijeme smijem raditi i boraviti u HR (tijekom procesa rastave, te podnošenja novog zahtjeva za boravak). Inače, iz iskustva, koliko uopće traje sporazumna rastava u braku gdje nema djece? Hvala!

Uređeno od nepar

Podijeli ovu objavu

Naravno da će odobrit jer već radiš i boraviš tu.Dok traje proces rastave još uvijek uvjeti za boravak postoje.

Valjda brzo pošto je sve riješeno sporazumom (tj.čim sud nađe vremena).

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam sivko na odgovorima. Imala bih još jedno pitanje, da li bih mogla tražiti odobrenje privremenog boravka temeljem stalnog zaposlenja i prije rastave? Da li bih ga mogla već sada tražiti po drugom osnovu ili moram čekati rastavu? Hvala još jednom.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this