Jump to content

Rastava (nemam stan, primanja, moram trpjeti)


Isnen

Preporučene objave

Ja i suprug smo 15 godina zajedno. Imamo dijete od 7 godina. Zbog propalog biznisa i zbog rješavanja dugova, vratili smo se stanovati kod njegovih roditelja. S obzirom da sam ja ta koja je napravila dugove, ja sam ta koja svima smetam. Zaposlena sam, ali mi skoro pola plaće ide na kredit za dugove (koja nije jako velika, ali napredujem na poslu polako -pčekujem malu povišicu, stalno zaposlenje).

Uglavnom, brak mi se zbog svih problema raspao, nemam poštovanja ni od muža ni od njegovih. Za puno toga sam si sama kriva, ali oni mi ne mogu oprostiti i maltretiraju me svojim pravilima (kada se mogu kupati, jesti, gledati TV itd). Meni je to pakao, a imam 40 godina. 

Zanima me, ako se maknem od njih, a nemam kamo ići (moji roditelji su alkoholičari, ne mogu plaćati stan jer imam taj kredit), šta ja mogu i kome se obratiti, kojoj državnoj instituciji. Tko mi može pomoći da me negdje smjesti, Au mjestu gdje živim nemam neku ustanovu za pomoć rastavljenim majkama.

Nitko me ne tuče, ali već 5 godina nemam fizičkog kontakta s mužem. U kući me ne maltretiraju, imam gdje spavati i jesti, ali se osjećam kao u zatvoru jer imaju stroga pravila. Znam da se ne bi trebala žaliti, ali to nije život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

Vi ste se službeno rastali, ali trenutno živite kod njegovih ?

Nisam se službeno rastala, i da živim kod njegovih. Ja i mala imamo jednu sobu. Muž je u odvojenoj sobi. Tu sam zbog djeteta. Nemam dovoljno novca. Oni vole to dijete i brinu se o njoj. Ja sam tu isto samo zbog nje. Da nema djeteta, ja bi letila iz te kuće, jer ih ne zanimam. Ja sam tu zbog male. 

Ja se želim rastati i otići od njih. Ne funkcioniram u toj obitelji. Ali nemam kamo.

Htjela bi rastavu, jer muž ne želi probati da živimo sami zbog malih primanja. On želi ostati tu gdje je, ja ga zanimam isključivo kao majka njegovog djeteta koja se brine o njoj. On smatra da moram šutjeti, raditi i trpjeti jer sam tako zaslužila.

Možda ovaj forum nije za moj problem, ali da li imam pravo na kakvu pomoć od države. I tko će mi vjerovati da me psihički maltretiraju kroz nepoštivanje i ponižavanje mene kao osobe. I pred djetetom govore da sam propali slučaj koji je doveo obitelj do bankrota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Isnen je napisao:

On smatra da moram šutjeti, raditi i trpjeti jer sam tako zaslužila.

Možda ovaj forum nije za moj problem, ali da li imam pravo na kakvu pomoć od države. I tko će mi vjerovati da me psihički maltretiraju kroz nepoštivanje i ponižavanje mene kao osobe. I pred djetetom govore da sam propali slučaj koji je doveo obitelj do bankrota.

Živjeti iz dana u dan u takvoj klimi je stresno, bez obzira što ste napravili dug kako navodite. Ako se ništa nije riješilo razgovorom, nekim normalnim načinom, nije put da sada trpite do nekog većeg (zdravstvenog) problema koji se može pojaviti ili slično. Pokušajte razgovarati s centrom o situaciji, kako su vam već korisnici preporučili. 

Niste naveli, zašto vas optužuju za  propali biznis ? Tko je pokrenuo ili ulagao u biznis ? Jel ste prijavili stečaj ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

Živjeti iz dana u dan u takvoj klimi je stresno, bez obzira što ste napravili dug kako navodite. Ako se ništa nije riješilo razgovorom, nekim normalnim načinom, nije put da sada trpite do nekog većeg (zdravstvenog) problema koji se može pojaviti ili slično. Pokušajte razgovarati s centrom o situaciji, kako su vam već korisnici preporučili. 

Niste naveli, zašto vas optužuju za  propali biznis ? Tko je pokrenuo ili ulagao u biznis ? Jel ste prijavili stečaj ? 

Biznis sam pokrenula ja, malo prije braka. U toku braka je posao naglo stagnirao, iz razno raznih situacija. Ja sam mislila da će se pokrenuti, da je samo privremena situacija na tržištu takva, ali sam nagomilala dugove. Da bi riješila dugove, digla sam kredit, koji je danas pola moje plaće. Do prije godinu dana bila sam i ovršena na plaći, ali sam radila dva posla pa sam se sad ovrha riješila. Uglavnom, on me krivi da sam povukla krive poteze i da smo danas tu gdje jesmo zbog mene. Svaki razgovor, svaka svađa, svaka nemogućnost da se nešto kupi, napravi, uvijek završi tako sta mi se baca pod nos da sam nesposobna. I onda nemam volje ni za što. On nema poštovanja prema meni, pa samim time nema ni ostatak njegove familije, jer im on to i dozvoljava. Ja sam nevažna, nesposobna, i oni su svi ,,moje žrtve". Ja sam im u neku rukuni zahvalna jer imam gdje biti, i imam sta jesti, jer moja obitelj mi ne pomaže (tata alkoholičar, mama postala s njim). Ne mogu se vratiti svojim roditeljima jer su gora opcija za moje dijete. Tu gdje jesmo je za nju bolje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Isnen je napisao:

Da bi riješila dugove, digla sam kredit, koji je danas pola moje plaće. Do prije godinu dana bila sam i ovršena na plaći, ali sam radila dva posla pa sam se sad ovrha riješila

Nejasno mi je da vam sa tim vašim zalaganjem izostaje podrška bračnog partnera, obitelji. Ako sa vašim zalaganjem rješavate dugovanja, problem nepoštivanja prema vama može biti i u još nečemu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, ako je kod Vas takva situacija kakvom je opisujete (bračni odnosi ozbiljno i trajno poremećeni) ne preostaje Vam ništa drugo nego pokrenuti postupak rastave braka, a ako nemate novaca za plaćanje odvjetnika koji bi Vam podnio tužbu i pokrenuo postupak razvoda, kao što sam Vam u svom prvom postu savjetovao, obratite se Državnoj upravi u svojoj županiji radi dobivanja sekundarne pravne pomoći, drugo rješenje ne vidim...

Jedino da se obratite djelatnicima CZSS pa da ga oni pozovu i porazgovaraju sa njim, jer ćete se, s obzirom da imate mld. dijete, prije pokretanja sudskog postupka za razvod braka, svejedno, morati obratiti CZSS radi pokretanja obaveznog savjetovanja prije razvoda braka i medijacije što Vam je osnovni uvjet za pokretanje sudskog postupka za razvoda braka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija