Jump to content

Tuzba za razvod braka


Puslica

Preporučene objave

Pozdrav ! Suprug mi ne zeli potpisati sporazumni razvod, iako je tako bilo dogovoreno izmedu nas. Ne zivimo zajedno vec 6 mjeseci, u braku nema zajednicke stecevine osim automobila ( kojeg je on prodao) i htjela bih rastavu braka da mozemo dalje svaki svojim putem. Zanima me kako uopce ide taj proces kad ja njega tuzim, dal on moze odugovlaciti npr. ne dolaziti na rasprave te koliko dugo se mozemo provlaciti po sudu ?? Unaprijed hvala ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može odugovlačiti, ali ne dokle on hoće....

Inače. ako Vi podignete tužbu za razvod braka bilo iz kojih zakonskih osnova (ozbiljno i trajno poremećeni obiteljski odnosi ili radi proteka godinu dana i više od prestanka bračne zajednice), on može odugovlačiti i izbjegavati primati pozive za ročišta, ali i za to ima riješenje, pa mu se šalje sudski dostavljač, jer se ne može razvesti brak bez njegovog saslušanja...

No, ako prima pozive i ne odaziva se na iste, sud u trećem ročištu može donijeti presudu i bez njegovog prisustva, a sam postupak razvoda može trajati jednu do dvije godine, naravno, ako nemaju zajedničko malodobno dijete...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Puslica je napisao:

 Hvala na odgovoru ! Za svako njegovo ne pojavljivanje na rocistu, ja (kao tuzitelj) moram placati neke sudske troskove ili ??

Ne nego on, sve se računa od vremena podnošenja tužbe za rastavu braka, tako da je njemu u interesu da se pojavi, jer svojim izostankom nemože spriječiti rastavu, samo sebi zakomplicirati stvari i "nabiti" troškove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija