Jump to content

Žalba javni natječaj


Johny33

Preporučene objave

Javio sam se na natječaj za posao u jenoj javnoj ustanovi. Iako više godina radim u istoj sezonski ove godine sam dobio odgovor da nisam odabran. Nekako sam saznao za niz nepravilnosti u natječaju, te sam na rješenje napisao žalbu. Zanima me koliki je zakonski rok za očitovanje na žalbu, te jeli se natječaj "pauzira" za vrijeme žalbenog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Johny33 je napisao:

Natjecaju pise da je zalbeni rok 15 dana od objave rezultata. Žalba je poslana odmah po rezultatima. Sad mene muci koliki je njibov rok za očitovanje da zbnam sljedeci potez planirat

Koliko znam, nema nekog općenito propisanog roka za odgovor na žalbu (a i sve da ima, taj rok je instruktivan i ne povlači nikakve sankcije ukoliko državno tijelo ne odgovori), osim ako takav rok postoji u nekom pravilniku poslodavca. No mislim da nećete čekati dulje od 60 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim vas za odgovor , stiglo je obavjestenje o prijemu kandidata po natjecaju na kome sam ucestvovala, sticajem okolnosti nisam bila kuci i obajestenje se vratilo, kada sam kontaktirala ustanovu kada cu dobiti obavjestenje receno mi je da se koverat vratio i da je prosao rok za zalbu i ako ja obevjestenje nisam primila da li je to u redu? Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Bok ljudi!

Javio sam se na natječaj u javnoj ustanovi, nakon što sam prošao sva testiranja dobio sam odluku o izboru kandidata bez ikakve upute o žalbi/prigovoru pa ne znam što u biti trebam napisati i molim vašu pomoć. Žalit ću se na nepotizam konkretno. Osoba udovolja uvjetima, ali je dijete bivšeg zaposlenika. Nemam još puno vremena za reakciju pa bih bio zahvalan za što skoriju pomoć. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Maki2411 je napisao:

Bok ljudi!

Javio sam se na natječaj u javnoj ustanovi, nakon što sam prošao sva testiranja dobio sam odluku o izboru kandidata bez ikakve upute o žalbi/prigovoru pa ne znam što u biti trebam napisati i molim vašu pomoć. Žalit ću se na nepotizam konkretno. Osoba udovolja uvjetima, ali je dijete bivšeg zaposlenika. Nemam još puno vremena za reakciju pa bih bio zahvalan za što skoriju pomoć. Hvala unaprijed!

O kakvoj je ustanovi riječ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Maki2411 je napisao:

H zz

Ovisno o ustanovi, pitanje jest postoji li žalba kao pravni lijek na odluku o izboru.  Moguće je da ne postoji žalba, već samo prijava nadležnoj inspekciji. U svakom slučaju, ukoliko je izabrana osoba ispunjavala uvjete, nemate osnove sa žalbu. Kad bi nepotizam bio valjana osnova za žalbu, srušili biste sustav natječaja u čitavoj državi.

Osobno sam bio 3 godine na Zavodu i jedini pravnik u Gradu u evidenciji zavoda kad su tražili nekog za jedno radno mjesto. Za radno mjesto su dovukli sina djelatnice s prebivalištem u Zagrebu. Toliko o svrsi zavoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija