Jump to content

Kamate Fine i B2


PEPINJELA

Preporučene objave

Evo ovako..cini mi se da sam napravila malecnu pogresku...ovako...B2 mi je preuzeo kredit i Mastercard...sve smo se telefonski dogovorili..i.potpisala sam ugovore na godinu dana sa odredjenom sumom da cu plaćati...i.placam..rjesenje je bilo da sam duzna 47,000kn..s obzirom da sam na porodiljnom,zasticena su primanja..i uplacujem preko uplatnice...a i zato sto su mi.drugi predmet na ocevidniku...medjutim...sada je taj dug narastao na 49,000...a ja vec otplatila 6.000kn..nisam pametna da li cekati onda radije da budu prvi po redu ma očevidniku,i neka si uzimaju preko tekuceg racuna...jer ovakp preko uplatnice kao da nisam nista platila..tj.jos veci dug...i ne bi li oni taj dug na Fini morali smanjivati ako uredno placam..pardon na predugom postu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi plaćate samo kamate zasada, kako god uzeli, kamate će samo rasti. Bilo bi bolje da ste s njima dogovorili pismeno izvansudsku nagodbu ili sporazum, da se oni odriču troškova i kamate (odnosno dijela duga), a da ćete Vi ostatak platiti u mjesečnim ratama kako se već dogovorite. Sve to potpišite ili barem dogovorite mailom da imate pisani trag, jer ovako ćete biti u sve većoj dubiozi kako vrijeme prolazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , PEPINJELA je napisao:

Evo ovako..cini mi se da sam napravila malecnu pogresku...ovako...B2 mi je preuzeo kredit i Mastercard...sve smo se telefonski dogovorili..i.potpisala sam ugovore na godinu dana sa odredjenom sumom da cu plaćati...i.placam..rjesenje je bilo da sam duzna 47,000kn..s obzirom da sam na porodiljnom,zasticena su primanja..i uplacujem preko uplatnice...a i zato sto su mi.drugi predmet na ocevidniku...medjutim...sada je taj dug narastao na 49,000...a ja vec otplatila 6.000kn..nisam pametna da li cekati onda radije da budu prvi po redu ma očevidniku,i neka si uzimaju preko tekuceg racuna...jer ovakp preko uplatnice kao da nisam nista platila..tj.jos veci dug...i ne bi li oni taj dug na Fini morali smanjivati ako uredno placam..pardon na predugom postu...

Kroz koji vremenski period je izvrsena uplata 6000.00 kn i u korist kojeg duga master ili kredit? Trebali ste se fokusirati na rjesavanje jednog po jednog duga, a ne malo uplate na jedan pa malo na drugi. FINA u zadnje vrijeme ne azurira uplate.

Niste im trebali nista placati bacen novac, cekati da dodju na red ili napraviti nagodbu kojom bi dobili vjerovatno 30% otpisa uz uvjet jednokratne uplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , PEPINJELA je napisao:

6000kn u roku tri mjeseca...placam i Mastercard i kredit istovremeno...ja sam potpisala ugovor u kojem su kamate otpisane..jer smo se dogovorili godinu dana placanja na taj iznos,ne idu kamate

Ne znam, imam sličan dug kao Vi, meni su kamate cca tromjesečno 500 Kn. Očekivano.

Provjeravam svaka 2-3 mjeseca stanje duga i sve štima.

Očevidnik ne štima, tamo se ništa ne skida, valjda je na njemu i nekakav instrument osiguranja plaćanja, koji će se povući nakon što se otplati realan dug s kamatama.

Zanima me Vaša tema jer razmišljam da dogovorim možda nekakvu bržu otplatu sa većim iznosom uz uvjet skidanja kamata, ali i micanja ovrhe. Moj ovrhovoditelj je EOS.

Sa B2 kapital sam sve riješila vrlo profesionalno i nemam loša iskustva s njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Marta01 je napisao:

Ne znam, imam sličan dug kao Vi, meni su kamate cca tromjesečno 500 Kn. Očekivano.

Provjeravam svaka 2-3 mjeseca stanje duga i sve štima.

Očevidnik ne štima, tamo se ništa ne skida, valjda je na njemu i nekakav instrument osiguranja plaćanja, koji će se povući nakon što se otplati realan dug s kamatama.

Zanima me Vaša tema jer razmišljam da dogovorim možda nekakvu bržu otplatu sa većim iznosom uz uvjet skidanja kamata, ali i micanja ovrhe. Moj ovrhovoditelj je EOS.

Sa B2 kapital sam sve riješila vrlo profesionalno i nemam loša iskustva s njima.

Da,to bi bilo najpametnije rijesenje..daj mi recite što se tice duga B2 .''to ste jednokratno vratili? Mene samo zanima sto se dešava s kamatama na Fini...da li ste ostali sta dužni sa strane Fine dok ste otplatiti B2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Marta01 je napisao:

Da B2 jednokratno sa otpisom dijela duga, ali nisam bila ovrsena s tim dugom.

A kakve kamate FINA, pa FINA ne obracunava kamate na dug?!

Obracunava...dug je 47000, sada je 4900...

, Marta01 je napisao:

Ne znam, imam sličan dug kao Vi, meni su kamate cca tromjesečno 500 Kn. Očekivano.

Provjeravam svaka 2-3 mjeseca stanje duga i sve štima.

Očevidnik ne štima, tamo se ništa ne skida, valjda je na njemu i nekakav instrument osiguranja plaćanja, koji će se povući nakon što se otplati realan dug s kamatama.

Zanima me Vaša tema jer razmišljam da dogovorim možda nekakvu bržu otplatu sa većim iznosom uz uvjet skidanja kamata, ali i micanja ovrhe. Moj ovrhovoditelj je EOS.

Sa B2 kapital sam sve riješila vrlo profesionalno i nemam loša iskustva s njima.

Da,to bi bilo najpametnije rijesenje..daj mi recite što se tice duga B2 .''to ste jednokratno vratili? Mene samo zanima sto se dešava s kamatama na Fini...da li ste ostali sta dužni sa strane Fine dok ste otplatiti B2

 

Ja imam kod B2 kredit na 3god placanja...ali sam potpisala prvu godinu bez kamatno...kod njih..a Fina svoje obracunava,i meni dug samo raste...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne obračunava FINA kamate za sebe, ne plaćate kamate FINI, obračunava samo naknadu od cca 100,00 do 300,00 Kn po svakoj ovrsi.

Dug od B2 kapital mi nije bio ovršen.

Gdje gledate stanje duga i gdje ste ga gledali prije 3 mjeseca na Očevidniku ili kod Ovrhovoditelja? Uvijek ih pitajte stanje duga glavnica + kamata, jer tu može doći do nesporazuma.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, PEPINJELA je napisao:

U redu ..hvala lijepa na savjetu...???..daj mi molim vas recite na koji način ste dobili smanjenje duga,kod jednokratnog placanja...jer bi i ja pokusala na ovaj svoj iznos...i koliko su spustili cijenu..hvala..??

Molim lijepa :)

Mejlom sam ih obavjestila da ću uskoro ostati bez posla i da imam namjeru pokrenuti "osobni stečaj", da bih vrlo rado njih rješila odmah, ali uz uvjet otpisa od min 50%. Nije mi to nažalost uspjelo, pa smo se dogovorili za otpis od 31% :)

No ne treba gubiti nadu, čuda se događaju, prije 2 godine mi je PBZ ponudila otpis od 70% uz uvjet jednokratne uplate i skidanje ovrhe!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono sto se  definitivno slazem da su profesionalni,ljubazni...i isto tako brzo sam dogovorila i ugovor sa bezkamatnim placanjem...isto tako...najbolje funkcionira preko maila...nista onda budem ih kontaktirala,i reci da na Fini pošalju trenutno stanje.. mada je rekao gospodin da nije toliko do njih nego do Fine..i u svakom gradu Fina drugacije finkcionira. Rekao je da oni njima pošalju npr.da je dug otplacen,a sad ovisi kako je Fina brza na tom podrucju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Marta01 je napisao:

Molim lijepa :)

Mejlom sam ih obavjestila da ću uskoro ostati bez posla i da imam namjeru pokrenuti "osobni stečaj", da bih vrlo rado njih rješila odmah, ali uz uvjet otpisa od min 50%. Nije mi to nažalost uspjelo, pa smo se dogovorili za otpis od 31% :)

No ne treba gubiti nadu, čuda se događaju, prije 2 godine mi je PBZ ponudila otpis od 70% uz uvjet jednokratne uplate i skidanje ovrhe!

 

To su odlične nagodbe, svaka čast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija