Jump to content

porez nakon ugovora o doživotnom


mirjana02

Preporučene objave

molim vas za savjet. Uzdržavala sam temeljem ugovora o doživotnom pok. ucja  i dobila sam garsonjeru koje je činila predmet ugovora. Nakon što je preminuio i uknjižila se , dobila sam od porezne da je tržišna vrijednost nekretinnie u tretnutku nastanka porezne obveze u iznosu od u eurima 1800 m2. Moram naglasiti da se u tom dijelu grada prodaju stanovi za maksimalno 1300 eura i tu jedva se postigne cijena, neovisno o njihovoj procijenjenoj tržišnoj vrijednosti. Garsonjera je na prvom katu, nema balkon, preko puta je odmah vrtić te se jutrima ne može živjeti od buke itd. Nadalje smo priložili u početku slike kako je stan izgledao kad sam ušla u njega i danas kad je kompletno morao biti renoviran.

 

S obzirom da postoji mogućnost žalbe , da li ima tko iskustva u kojem smjeru se žaliti i što navesti ? Jer kad vidim da se stanovi s balkonom i na višim katovima prodaju za 500 eura manju cijenu i dalje ne mogu naći kupca, dođe mi plakati nad ovakvim rješenjem. Porezna se naravno poziva na svoju tablicu po kojima to radi i od toga ne odstupa. Rekla sam gospođi koja je radila rješenje da ako hoće za te novce kupiti pa čak i danas renoviranu garsonjeru da bih joj je dala i za 1400 eura po m2. a ne starudiju od stana u kojem su žohari hodali procijeniti na 1800EUR.?

 

puno hvala na pomoći ako zko zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam...dobila sam informaciju iz porezne da je to napravljeno prema njihovoj tablici , stoga bi trebalo nekako potkrijepiti da su cijene previsoke unatoč njihovoj tablici? Ne znam od kakvog bi utjecaja bilo da šaljem primjerke s oglasnika cijene iz tog kvarta? Mislim da bi to smatrali kao nevažan dokaz za predmet...Imate li konkretno u kojem smjeru to "rušiti" jer doista nisu nxxxxxxi s tom procjenom?

Najljepša hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazete da ste renovirali stan. Mozda ste od banke digli kredit pa vam banka procijenila nekretninu. Ako to nije slucaj onda bih ja probao sa ovlastenim sudskim vjestakom za procjenu nekretnine i u zalbi bih takodjer prilozio pored te procjene i oglase da se vidi trenutna trzisna cijena. U zalbi bih takodjer napomenuo, kako ste rekli, da bi uredjen stan odmah prodali za xxxx e/m2 jer se ne moze dobit vise.

 

uređeno: od pitam_se
uredjenje iznosa na xxxx e/m2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija