Jump to content

Primjena zakona


UMIROVLJENIK1941

Preporučene objave

Poštovani, morat ćete napisati nešto više o svom sporu: pred kojim sudom ste, u kojoj fazi postupka, imate li još pravo na žalbu, je li sud možda u pravu i dobro je primijenio propis (koje su okolnosti slučaja) itd., kako biste mogli dobiti ispravan odgovor.

Molim Vas također da na ovom forumu koristite mala slova s obzirom na pravila foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , UMIROVLJENIK1941 je napisao:

U MOM PRAVNOM PRIJEPORU SUD JE PRIMJENIO "ZAKON O OBVEZNIM ODNOSIMA“, A  S  OBZIROM NA SADRŽAJ ( VLASNIŠTVO ) MORAO JE PRIMJENITI " ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARIMA ".

Ako je sud u vašem slučaju ispravno utvrdio činjenično stanje,a na takvo utvrđenje pogrešno primjenio materijalno pravo,imali bi jak žalbeni razlog osnovom kojeg bi drugostupanjski sud imao podlogu za preinačenje presude,no kako kaže Ruby nedostaju informacije da bi se moglo nešto više napisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sud je po mom mišljenju primijenio ispravan propis, s obzirom da tužbeni zahtjev tužiteljice nije bio usmjeren na utvrđenje ili ostvarenje prava vlasništva (jer ona to pravo, kao upisani vlasnik u zemljišne knjige, nedvojbeno ima), već njezino pravo na naknadu štete zato što Vašim postupanjem nije mogla ostvarivati prava koja proizlaze iz vlasništva, pri čemu je visina najamnine samo kriterij za izračun visine štete (dakle, to ne znači, kao što pišete, da ona nije mogla ostvariti prihod od iznajmljivanja dijela nekretnine trećima, već da ni sama nije mogla ući u posjed niti koristiti predmetnu nekretninu, a što su sve prava koja proizlaze iz vlasništva, odnosno suvlasništva; time joj je nastala šteta koja se izračunava u visini zamišljene najamnine). Vaše pravo suvlasništva nije tom tužbom uopće povrijeđeno jer suvlasnički dijelovi nisu dirani, Vi i nadalje ostajete suvlasnik u istom omjeru.

E sad, ako je u cijelosti iscrpljen pravni put (dakle, nemate više mogućnosti žalbe i presuda je pravomoćna), možete podnijeti tužbu ustavnom sudu i nakon neuspjeha europskom sudu za ljudska prava, ali zbilja ne znam s koje osnove. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Još mi nije sve jasno kako ovo funkcionira , ako nešto pogešim upozorite me !

Napisali ste u vezi tužbe, da  ne znate s kojom osnovom!

Možda Vam pomognu ova 2 priloga , koji možda Vam SVE objasne što se dešavala tijekom procesa.

Ako neki detalj nije jasan mogu Vam dodatno odgovoriti!

Bilo kakav savjet mi puno pomaže.

Hvala .

01 prilog         p      10 06 2018.jpg

02 prilog         t      10 06 2018.jpg

03  plan stana             10 06 2018.jpg

Poštovani 01 10 06 2018.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Nažalost sve što sam Vam poslao je istina                           12 06 2018

Prema postupcima sudaca, očito da ima poznanstva (pravnica i radi u pravosuđu).

Nijedan moj dokaz i svjedok nije prihvaćen  pa  čak ni mene u saslušanju kao stranke.

 

Imam snimljene i prijetnje putem telefona.

Uglavno pred svima je pazila je što govori, a kad je vidjela da njezin plan u svezi čitavog suvlasničkog stana ide prema ostvarenju njezinog prvobitnog plana  počela je otvoreno govoriti ……zašto je uspjela u svom naumu! Tužiteljica stvarno je i dobila sve ostale sudske procese.

 

Zar nije i dokaz prvostupanjska presuda, na moje sve vjerodostojne  činjenice i potvrđene s više strana kontra njezinih izmišljotina  ( nije imala dokaze ) sud ih nije prihvatio .

Naravno da sam imao odvjetnika i još ga imam, ali kao što je Tužiteljica izjavila :       ” Vi osobno ste svi prejako sitna riba jer ti …. “ koja nije vrijedna truda. Kada sam u toku procesa tražio od odvjetnika da nešto aktivnije predloži / uradi, savjetovao mi da nije to poželjno, jer su suci jako osetljivi na takve postupke / istupe….!

I kad sam pokazao dobivene pisane / telefoske prijetnje preporučili su mi da to ne proslijedimo sudu.

Odvjetnici su izričito su odbili da pokrenemo  kazneni postupak , a i da se oni kao odvjetnici  ne bave krivičnim pravom.

 

A svezi cijelog mog postupka ostali su konsternirani i šokirani.  Ne shvaćajući  kako je to moguće stvarno presuđeno.

To je i jedan od razloga zašto  tražim savjet,  na kojem sam Vam  jako zahvalan.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,                                                                                           22 06 2018

Imam problem s jednom izjavom mog svjedoka na sudu , jer ne shvaćam njezinu bit.

Možete mi nešto reći o njoj?

Još ne shvaćam ovakvu komunikaciju, ovo što sad sam napisao ide li i drugima ili samo Vama?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija