Jump to content
rumores

o koristenju zdravstvenih pregleda po kolektivnom ugovoru zaposlenih u javnim sluzbama

Preporučene objave

Mozete mi reci jesam li dobro shvatila: zdravstveni pregledi s popisa su pravo zaposlenika (ne obveza), koje moze koristiti (a ne mora) po svojem izboru i kod lijecnika kojeg sam izabere, ako taj pregled ne premasuje odredjeni iznos, i ako je od zadnjeg pregleda prosao odredjeni vremenski period? 

Problem je u tom sto u mojoj ustanovi, poslodavac na oglasnu plocu stavi tablice s popisom usluga, u koje smo se duzni upisati. kod lijecnika kojeg on odredi i u vrijeme koje on odredi. 

Buduci da ne mogu obaviti pregled onda kad mi je stvarno potreban (druga stvar je sto je ovakav nacin, po mom misljenju, ponizavajuci), ne upisujem se u tablicu

Danas je bilo najavljeno da ce traziti pisane odgovore zaposlenika kod kojih je primijeceno da to pravo ne koriste. 

Kako se postaviti u ovakvoj situaciji? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

To bi bio sistematski pregled a na njega se ide kad se poslodavac dogovori sa doktorima a ne kad netko zaželi.Očito tablice stavlja da vidi koliko će ga to koštat.Dužan je u određenom roku obezbijedit da se može ići a ne da se mora.

Podijeli ovu objavu

Radi se o srednjoj skoli, i spominju se sanitarni, sistematski i procjena radne sposobnosti. Sve u kontekstu 'rada s djecom' i nekog neodredjenog zakona. Rav. cak trazi da dostavimo kontakt podatke obiteljskog lijecnika da bi se "izvrsio uvid". Navodno ministarstvo i hzmo zahtijevaju. 

Meni zvuci nelogicno, tim vise sto u drugoj skoli niti ne znaju za nekakve besplatne zdravstvene kod privatnika. 

Podijeli ovu objavu

Koliko i ja znam, svake dvije godine imate pravo na jedan besplatni sistematski pregled (i državni službenici također), je li to po kolektivnom ugovoru ili po čemu, ne znam. Druga škola nije u pravu, s obzirom da znam za više srednjih škola kod kojih se pregledi obavljaju. Što se tiče medicinskih informacija od obiteljskog liječnika, na to nemaju pravo bez Vaše privole.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad