Jump to content

Uvid u ugovore pohranjene kod ZKO


Magnetofon

Preporučene objave

Ja ti odgovor ne znam.

Ali znam da mi je potpuno bedasto da uvid u moj gruntovni izvadak ima tko god poželi i to anonimno ( online ).

Sjedneš doma i pregledaš sve susjede okolo sebe tko ima kakav kredit , spor ili založno pravo.

Bezveze.

Čak i u gruntovnicu mogu doći, tražiti tvoj gruntovni izvadak na uvid i dobiti ću ga, dovoljno je da kažem da recimo

kupujem nekretninu pa me zanima da li ima tereta.

 

Vezano uz to sve, ovaj zakon koji počinje vrijediti od sutra, hoće li  se tu što promijeniti?

Ja bih uveo da se online mže vidjeti samo vlasništvo i ništa više, nikakvi tereti i ostalo.

A u živo na gruntovnici niti to. Jedino kada dođeš zajedno sa vlasnikom i uz njegovo odobrenje, ili bez vlasnika

uz njegovu punomoć. 

 

Kako je u drugim zemljama europe to regulirano ?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je neki dan spomena o nekoj skandinavskoj državi (ne sjećam se točno kojoj), da svatko ima pravo uvida u sve tuđe, ali da se tom drugom odmah javi tko ga je gledao. Npr., ja pogledam tvoje podatke i tebi se odmah javi da sam gledao tvoje podatke (i ti odmah možeš pogledati moje). Kažu da su rezultati odlični...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Magnetofon je napisao:

Poštovani svi,

zanima me sljedeće: da li je moguće u zemljišnoknjižnom odjelu dobiti na uvid u spise (npr. darovni ugovor) vezan za nekretninu koja me zanima?

U slučaju pozitivnog odgovora, da li spise na uvid može dobiti samo pravnik ili svaki interesent za predmetnu nekretninu?

Unaprijed hvala, M.

Zemljišna knjiga je javna i svatko može zahtjevati uvid u istu i sve pomoćne popise u nazočnosti voditelja i iz nje dobiti izvatke, ispise i prijepise.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Bilo je neki dan spomena o nekoj skandinavskoj državi (ne sjećam se točno kojoj), da svatko ima pravo uvida u sve tuđe, ali da se tom drugom odmah javi tko ga je gledao. Npr., ja pogledam tvoje podatke i tebi se odmah javi da sam gledao tvoje podatke (i ti odmah možeš pogledati moje). Kažu da su rezultati odlični...

E ovo je zgodno, spriječilo bi lurkere...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija